settings icon
share icon
Otázka

Čo to znamená modliť sa v mene Ježiš?

Odpoveď


Modlitba v Ježišovom mene je vyučovaná v Jánovi 14:13-14, „A čokoľvek budete prosiť v mojom mene, učiním to, aby Otec bol oslávený v Synovi. Keď ma teda budete prosiť o niečo v mojom mene, ja (to) učiním.“ Niektorí ľudia zle aplikujú tento verš, keď si myslia, že ak na konci modlitby povedia „v mene Ježiš“, tak to znamená, že Boh vždy odpovie na to, o čo Ho žiadajú. To v podstate znamená, že slová „v mene Ježiš“ používame ako nejaké zaklínadlo. Toto je úplne nebiblické.

Modliť sa v Ježišovom mene znamená modliť sa s Jeho autoritou a žiadať Boha Otca, aby postupoval podľa našej modlitby, pretože prichádzame v mene Jeho Syna, Ježiša. Modlenie sa v Ježišovom mene znamená presne to, ako modlenie sa v súlade s Božou vôľou, „A toto je dôvera, ktorú máme v Ňom, lebo o čokoľvek prosíme podľa Jeho vôle, počuje nás. A keď vieme, že nás počuje, o čokoľvek prosíme, vieme aj to, že nám splnil prosby, ktorými sme Ho prosili.“ (1 Ján 5:14-15). Modliť sa v Ježišovom mene je modlenie sa za veci, ktoré budú Ježiša ctiť a oslavovať.

Keď na konci modlitby povieme „v mene Ježiš“, tak sa nejedná o zaklínadlo. Ak to, o čo v modlitbe prosíme nie je pre Božiu slávu a v súlade s Jeho vôľou, tak potom hovorenie „v mene Ježiš“ je bezvýznamné. Čo je naozaj dôležité je skutočné modlenie sa v Ježišovom mene a pre Jeho slávu, nie pridávanie určitých slov na konci modlitby. Nie sú to slová, ktoré sú v modlitbe podstatné, ale zámer, ktorý je za tým. Modlenie sa za veci, ktoré sú v súlade s Božou vôľou je podstatou modlenia sa v Ježišovom mene.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo to znamená modliť sa v mene Ježiš?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries