settings icon
share icon
Otázka

Miluje Boh Satana?

Odpoveď


Nie, Boh nemiluje Satana a ani my by sme ho nemali milovať. Boh nemôže milovať to, čo je zlé a nesväté a Satan to všetko stelesňuje. On je nepriateľ (1. Petra 5:8), ten zlý (Matúš 6:13), otec lži a vrah (Ján 8:44), žalobca Božieho ľudu (Zjavenie 12:10), pokušiteľ (1. Tesalonickým 3:5), pyšný, zlý a násilnícky (Izaiáš 14:12-15), podvodník (Skutky 13:10), úkladník (Efezanom 6:11), zlodej (Lukáš 8:12) a mnoho ďalších zlých vecí. On je vlastne všetko, čo Boh nenávidí. Srdce Satana je pevne utvrdené v jeho nenávisti k Bohu, jeho súd je konečný a jeho zničenie je isté. Zjavenie 20 opisuje Boží budúci plán so Satanom a láska k Satanovi v ňom nemá žiadnu miesto.

Ježišov príkaz, aby sme milovali svojich nepriateľov (Matúš 5:44), má riadiť medziľudské vzťahy v tomto svete. Milujeme Boha a milujeme ľudí (dokonca aj našich nepriateľov), ktorí sú stvorení na Boží obraz. Anjeli nie sú stvorení na Boží obraz. Nikdy nám nebolo povedané, aby sme milovali svätých anjelov

a určite nám nikdy nebolo povedané, aby sme milovali zlých anjelov.

Keďže Satan je všetko, čo je v rozpore s Bohom, ktorého milujeme, nemôžeme milovať Satana. Ak by sme milovali Satana, boli by sme nútení nenávidieť Boha, pretože svätosť je opakom hriechu.

Boh už určil, že Satanovi nebude dané žiadne odpustenie, sme objektami Božej obetavej lásky, ukázanej na kríži. Keď Boh láskyplne vykúpil ľudstvo, vystavil Satana „verejnému posmechu“ (Kolosanom 2:15). Boží súd nad Satanom bude súčasťou Jeho veľkej lásky k nám.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Miluje Boh Satana?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries