settings icon
share icon
Otázka

Mali by sme milovať hriešnika a nenávidieť hriech?

Odpoveď


Mnoho kresťanov používa vetu: „miluj hriešnika a nenáviď hriech.“ Ale musíme pochopiť, že je toto napomenutie pre nás nedokonalých ľudí. Rozdiel medzi nami a Bohom v milovaní a nenávidení je veľký. A v našej i kresťanskej nedokonalosti nevieme dokonale milovať ani dokonale nenávidieť (inými slovami bez zlosti). Ale Boh dokáže toto perfektne vykonať, lebo je Boh. Boh môže nenávidieť bez hriechu. Takže On môže nenávidieť hriech a milovať hriešnika na dokonalý spôsob a zároveň je pripravený odpustiť ak človek činí pokánie (Malachiáš 1:3; Zjavenie 2:6; 2. Petrova 3:9).

Biblia nás jasne učí, že Boh je láska. 1. Jánova 4:8-9 hovorí: „Kto nemiluje, nepoznal Boha, pretože Boh je láska. V tom sa prejavila Božia láska k nám, že svojho jednorodeného Syna poslal Boh na svet, aby sme žili skrze Neho.“ Tajomné je to, že Boh v ten istý čas môže aj dokonale milovať aj dokonale nenávidieť osobu. To znamená, že môže milovať osobu ako niekoho koho stvoril a chce ho zachrániť, ale tiež ho nanávidí pre jeho neveru a hriešny život. My ako nedokonalé bytosti toto nedokážeme; takže sa musíme napomínať, aby sme milovali hriešnika a nenávideli hriech.

Takže, ako to funguje? Nenávidíme hriech tým že sa odmietame zúčastniť v hriechu. Hriech máme nenávidiet a nemame si ho brať na ľachko. Milujeme hriešnikov s tým, že ich usmerňujeme na odpustenie ktoré je možné v Ježišovi Kristovi. Opravdový skutok lásky je vážiť si niekoho a preukazovať dobrotivosť ikeď on/ona vie že neschvaľujete ich spôsob života v ktorom sa nachádzajú. Takže milujeme hriešnikov tak, že im hovoríme pravdu v lásky. A nenávidíme hriech tak, že sa mu nepoddáme.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Mali by sme milovať hriešnika a nenávidieť hriech?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries