settings icon
share icon
Otázka

Čo je meč Ducha?

Odpoveď


Fráza „meč Ducha“ sa v Biblii nachádza len raz a to v Liste Efezanom 6:17. Meč je súčasť duchovnej výzbroje, o ktorej hovorí Pavol kresťanom, aby sme si ju obliekli a mohli efektívne bojovať proti zlu (Efezanom 6:13).

Meč je útočná aj obranná zbraň zároveň, ktorá sa používa, aby ochránila pred zranením alebo na napadnutie a premoženie nepriateľa. Pre vojaka bolo nevyhnutné, aby absolvoval prísny tréning, aby vedel svoj meč vhodne používať a vyťažil z neho čo najviac. Všetci kresťania - vojaci potrebujú rovnaký prísny tréning, aby vedeli správne zaobchádzať s mečom Ducha, „ktorým je slovo Božie“. Keďže každý kresťan sa nachádza v duchovnom boji proti Satanovým jednotkám tohto sveta, potrebujeme vedieť, ako správne používať Slovo. Len vtedy môžeme byť efektívny v obrane proti zlu a byť hodnotnou ofenzívou, ktorá má „moc zboriť hradby“ omylov a klamstiev (2. Korinťanom 10:4-5).

Slovo je nazvané mečom aj v liste Hebrejom 4:12. Tu je Slovo opísané ako živé a účinné a ostrejšie ako dvojsečný meč. Rímsky meč bol zvyčajne dvojsečný, lepšie prenikal a rezal oboma smermi. Myšlienka prenikania Písem znamená, že Božie slovo zasahuje „srdce“, centrum všetkého a odhaľuje motívy a pocity toho, koho zasahuje.

Význam meča Ducha - Biblie - je, aby nás posilnila a uschopnila ustáť Satanove útoky (Žalm 119:11, 119:33-40, 119:99-105). Duch Svätý používa moc Slova, aby spasil duše a dal im duchovnú silu byť vyspelými vojakmi Pána. Čím lepšie poznáme a chápeme Božie Slovo, tým užitočnejšími budeme vo vykonávaní Božej vôle a budeme vedieť efektívnejšie obstáť pred nepriateľom našich duší.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je meč Ducha?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries