settings icon
share icon
Otázka

Budú sa v nebi ženiť a vydávať?

Odpoveď


Biblia nám hovorí: „Lebo pri zmŕtvychvstaní sa ani neženia ani nevydávajú, ale sú ako anjeli Boží v nebi.“ (Matúš 22:30). Toto bola Ježišova odpoveď na otázku ohľadom ženy, ktorá bola vydatá viackrát – kto bude jej manželom v nebi (Matúš 22:23-28)? Je zrejmé, že niečo také ako manželstvo nebude existovať v nebi. Toto neznamená, že sa manžel a manželka už nebudú poznať v nebi. Toto tiež neznamená, že manžel a manželka nebudú mať v nebi blízky vzťah. Znamená to, že v nebi nebudú v manželstve.

Pravdepodobne v nebi nebude manželstva, pretože nebude existovať potreba po manželstve. Keď Boh ustanovil manželstvo, urobil to preto, aby naplnil určité potreby. Najprv videl, že Adam potrebuje pomoc. „Potom riekol Hospodin Boh: Nie je dobré človeku byť osamote. Dám mu pomoc, ktorá mu bude roveň.“ (1. Mojžišova 2:18). Eva bola riešenie pre Adamovu samotu, a tiež bola aj jeho „pomocníčkou“, niekým, kto mu bude pomáhať v živote. V nebi nebude samoty a nebudeme potrebovať pomoc. Budeme v spoločnosti veriacich a anjelov (Zjavenie 7:9) a naše potreby budú naplnené.

Druhé, Boh založil manželstvo, aby sa ľudia množili a naplnili zem. Nebesá sa nebudú plniť rozmnožovaním. Tí, ktorí pôjdu do neba, pôjdu tam na základe svojej viery v Ježiša Krista; nebudú tam narodení. Takže v nebi nie je potreba po manželstve, pretože nieto množenia a nieto samoty.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Budú sa v nebi ženiť a vydávať?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries