settings icon
share icon
Otázka

Prekáža manželstvo vášmu vzťahu s Bohom?

Odpoveď


Otázka, či manželstvo môže brániť službe Bohu, znepokojovala Pavla v 1. liste Korinťanom 7. Z tohto dôvodu uviedol, že pre slobodného človeka je najlepšie, ak zostane taký, aký bol - slobodný. Chápal však, že schopnosť zvládnuť slobodný život bez toho, aby „horel“ vášňou, nie je darom daným každému (verše 7-9). Vo veršoch 32-35 uvádza, že slobodní ľudia sú schopní slúžiť Pánovi „bez prekážok“, pretože nemusia časť svojho života zameriavať na to, aby sa zapáčili manželskému partnerovi. Zároveň však uviedol, že či už sme ženatí alebo nie, mali by sme sa sústrediť na službu Kristovi (verše 28-31).

Ale skutočnosť, že Ježiš nepovolal len slobodných mužov - a dokonca si vybral Petra, ženatého muža (Matúš 8:14), ako jedného z troch najbližších učeníkov - naznačuje, že manželstvo nemusí brániť dôvernému vzťahu s Kristom. Podobne aj v Starej zmluve sú dvaja jednotlivci (okrem iných), ktorí boli v dôvernom vzťahu s Bohom. Jedným z nich bol Daniel, druhým Mojžiš. Jeden bol slobodný, druhý ženatý. Manželstvo teda nebolo faktorom, ktorý by určoval dôvernosť s Bohom.

Kľúčom k tomu, aby manželstvo nebránilo intimite s Kristom, je dbať na to, aby sme sa ženili „v Pánovi“ (1. Korinťanom 7:39), alebo inak povedané, aby sme sa neocitli pod cudzím jarmom (2. Korinťanom 6:14) tým, že si vezmeme buď neveriaceho, alebo veriaceho, ktorý nemá rovnaký doktrinálny základ alebo rovnakú túžbu slúžiť Kristovi celým srdcom. Ak sa človek zosobáši „v Pánovi“, Písmo mu sľubuje výhody dobrého spoločníka (Príslovia 27:17; Kazateľ 4:9-12) a manželský partner sa stáva pomocou a povzbudením v ceste s Kristom.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Prekáža manželstvo vášmu vzťahu s Bohom?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries