settings icon
share icon
Otázka

Kde sa nachádza rajská záhrada?

Odpoveď


Jediné, čo nám Biblia hovorí o umiestnení rajskej záhrady, sa nachádza v 1. Mojžišovej 2:10-14: „Z Edenu vytekala rieka, aby zavlažovala záhradu. Odtiaľ sa rozdeľovala na štyri hlavné toky. Meno prvého je Pišón; ten obteká celú krajinu Chavila, kde sa vyskytuje zlato. Zlato tej krajiny je rýdze. Tam sa nachádza bdéliová živica a ónyxový kameň. Meno druhej rieky je Gichón. Tá obteká celú krajinu Kúš. Meno tretej rieky je Tigris. Tá tečie na východ od Asýrie. Štvrtou riekou je Eufrat.“ Presná identita riek Pišón a Gichón nie je známa, ale rieky Tigris a Eufrat sú dobre známe.

Ak sú spomínané rieky Tigris a Eufrat tie isté rieky, ktoré majú tieto názvy dnes, znamenalo by to, že rajská záhrada sa nachádzala niekde na Blízkom východe, pravdepodobne v Iraku. Nemôže byť len náhoda, že oblasť Blízkeho východu je miestom, kde bola planéta najbujnejšia - miestom, kde bola rajská záhrada. Ak je ropa, ako sa domnieva väčšina vedcov, predovšetkým rozkladajúca sa rastlinná a živočíšna hmota, potom práve v tejto oblasti môžeme očakávať najväčšie náleziská ropy. Keďže záhrada bola stelesnením dokonalosti, je logické, že rozkladom najdokonalejších a najbujnejších organických materiálov na Zemi by vznikli obrovské zásoby najlepšej ropy na Zemi.

Ľudia hľadali rajskú záhradu celé stáročia bezvýsledne. Existujú rôzne lokality, ktoré ľudia označujú za pôvodné miesto rajskej záhrady, ale istotu nemáme. Čo sa stalo s rajskou záhradou? Biblia to konkrétne neuvádza. Je pravdepodobné, že rajská záhrada bola úplne zničená pri potope alebo že leží rozkladajúc sa na ropu pochovaná pod stáročnými nánosmi piesku.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Kde sa nachádza rajská záhrada?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries