settings icon
share icon
Otázka

Kto je Antikrist?

Odpoveď


Existuje mnoho predstáv o tom, kto je Antikrist. Niektoré z najpopulárnejších nápadov sú: Vladimír Putin, Mahmoud Ahmadinejad a Pápež Benedict XVI. V Spojených štátoch sú to bývalí prezidenti: Bill Clinton a George W. Bush a terajší prezident Barack Obama. Takže, kto je Antikrist a ako ho rozpoznáme?

Biblia vôbec nič nehovorí o tom, odkiaľ príde Antikrist. Mnohí učenci považujú, že príde z desaťnárodnej konfederácie a/alebo z obnoveného Rímskeho cisárstva (Daniel 7:24-25; Zjavenie 17:7). Niektorí hovoria, že bude Žid, pretože bude o sebe hovoriť, že je Mesiáš. Sú to iba predpoklady, lebo Biblia vôbec nehovorí o tom, odkiaľ príde Antikrist alebo z ktorého národa bude pochádzať. Jedného dňa Antikrist bude objavený. 2. Tesaloničanom 2:3-4 nám hovorí o tom, ako spoznáme, kto je Antikrist: „Nech vás nikto nijako neoklame. Lebo prv musí prísť odpadnutie a zjaviť sa človek neprávosti, syn zatratenia, ktorý sa bude protiviť a povyšovať nado všetko, čo sa volá Boh, alebo je predmetom zbožného uctievania, takže sa posadí do Božieho chrámu a bude sa vydávať za Boha.“

Existuje možnosť, že väčšina ľudí, ktorí budú živí, budú prekvapení, keď identita Antikrista bude objavená. Je možné, že je Antikrist už narodený, ale nemusí znamenať. Martin Luter bol presvedčený, že pápež v jeho dobe bol Antikristom. V štyridsiatych rokoch 20. storočia si mnohí mysleli, že Adolf Hitler je Antikrist. I počas minulých 200 rokov si mnohí mysleli o rôznych osobnostiach, že sú antikristovia. Dosiaľ, všetci chybili. Mali by sme nechať po strane premýšľania o tom, kto je Antikrist a sústrediť sa na to, čo hovorí Biblia: „Mala aj tlamu, aby hovorila veľké veci a rúhala sa; dostala moc pôsobiť štyridsaťdva mesiacov. A aj otvorila tlamu, aby sa rúhala Bohu, aby sa rúhala Jeho menu a Jeho stanu, aj tým, ktorí majú v nebi svoje stany. Dostala moc aj bojovať proti svätým, aj víťaziť nad nimi. Dostala i moc nad všetkými kmeňmi, ľuďmi, jazykmi a národmi. Aj jej sa budú klaňať všetci obyvatelia zeme, ktorých mená nie sú zapísané od počiatku sveta v knihe života zabitého Baránka.“ (Zjavenie 13:5-8)

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Kto je Antikrist?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries