settings icon
share icon
Otázka

Je potrebný krst, aby mohol človek prijať Večeru Pánovu/eucharistiu?

Odpoveď


V Písme nie je uvedené, že človek musí byť pokrstený, aby mohol prijať Večeru Pánovu. Tou istou požiadavkou pre krst, aj pre účasť na Večeri Pánovej je však spása skrze vieru v smrť, pochovanie a zmŕtvychvstanie Ježiša Krista.

Večeru Pánovu ustanovil Ježiš, keď jedol veľkonočný pokrm so svojimi učeníkmi večer pred svojím ukrižovaním (Matúš 26:20-28). V Matúšovi 28:19, po smrti a vzkriesení nášho Pána, dal Pán svojim učeníkom veľké poverenie, aby išli do celého sveta a ohlasovali Jeho evanjelium. Ježiš ich tiež poveril

príkazom krstiť nových veriacich. Krst vodou v mene Najsvätejšej Trojice cirkev praktizuje od svojho počiatku. Jedinou požiadavkou, ako je uvedené vyššie, je, aby osoba dôverovala Pánovi Ježišovi Kristovi ako Spasiteľovi. Krst je vyjadrením skúsenosti spásy a je aktom poslušnosti nášmu Pánovi. Mnohí znalci Biblie ho považujú za prvý krok kresťanského učeníctva.

Prostredníctvom Večere Pánovej môžu mať veriaci v Krista spoločenstvo so svojím Pánom a pripomínať si tak Jeho smrť. Krst je dôležitým poznávacím znamením veriacich v Krista. Niekto, kto nikdy nebol pokrstený, môže byť veriacim, ale zatiaľ sa k viere verejne neprihlásil, ani neurobil prvý krok poslušnosti Kristovi. Možno to je dôvod, prečo niektoré cirkvi vyžadujú krst pred prijatím Večere Pánovej. Avšak Písmo nikde nedáva tento pokyn.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Je potrebný krst, aby mohol človek prijať Večeru Pánovu/eucharistiu?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries