settings icon
share icon
Otázka

Čo boli krížiacke výpravy?

Odpoveď


krížiacke výpravy priniesli najväčšiu pochybnosť a argumenty proti kresťanskej viere. Niektorí islamistický teroristi hovoria, že ich útoky sú iba pomsta pre to čo kresťania urobili v krížiackych výpravách. Takže, čo boli krížiacke výpravy a prečo sa oni považuju ako veľký problém pre kresťanstvo?

Najprv, krížiacke výpravy by sa nemali menovať „kresťanské výpravy“. Väčšina účastníkov týchto výprav neboli opravdový kresťania, ikeď to hovorili o sebe. Meno Kristus bolo zneužité, chybne použité a bolo rúhané skutkami účastníkov. Po druhé, tieto vojny trvali od 1095. roku do 1230. roku. Mali by sme brať do ohľadu i skutky od pred sto rokov ktoré vykonali „kresťania“ proti dnešnym kresťanom!

Tretie, nie že je toto vyhovorka, ale kresťanstvo nie je jediné náboženstvo s násilnou minulosťou. V podstate krížiacke výpravy boli odpoveď na to, čo moslimovia robili v zemi kde najprv boli kresťania. Od 200-teho do 900-teho roku územie dnešného Izraelu, Jordánu, Egyptu, Sirie a Turecka bolo obsadené kresťanmi. Keď sa islam zmocnil, zaútočili na tieto krajiny a násilne podrobili, deportovali a pozabíjali kresťanov ktorý žili v tých krajinách. Ako odpoveď na to, rimokatolícka cirkev a „kresťanský“ králi z Európy rozkázali útok na tie krajiny, aby sa vrátili do kresťanského vlastníctva. Tieto skutky ktoré vykonali „kresťania“ boli žalostné. Neexistuje biblické ospravedlnenie pre pokorovanie štátov, zabíjanie ľudí a ničenie miest v mene Ježiša Krista. Rovnako ani islam nie je náboženstvo ktoré môže nevinne hovoriť o týchto veciach.

Aby sme zhrnuli, krížiacke výpravy boli pokus v 11. až 13. storočí aby sa navrátila krajina blízkého východu do kresťanskych rúk. Tieto vojny boli brutálne a zlé. Mnohý ľudia boli prinútený prijať kresťanstvo ako svoju vieru. Ak by sa sprotilvili, tak boli zabitý. Vôbec predstava, aby sa pokoril štát vojnou a násilím v mene Ježiš je úplne nebiblické. A mnoho skutkov ktoré boli vykonané v týchto vojnách sú neetické a protivia sa všetkemu čo kresťanská viera učí.

Ako môžeme potom odpovedať na útoký ateistov, gnostikov, skeptikov a ostatných na kresťanskú vieru? Môžeme odpovedať nasledovne: 1). Chcete byť zodpovedný pre skutky ľudí ktorí žili pred 900 rokov? 2). Chcete byť zodpovedný pre skutky ľudí ktorí hovoria, že sú časťou náboženstva ktoremu aj vy patríte? Obviňovať všetkych kresťanov pre krížiacke výpravy je rovnaké ako obviňovať všetkych moslimov pre terorizmus.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo boli krížiacke výpravy?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries