settings icon
share icon
Otázka

Výklad kresťanského sna? Sú naše sny od Boha?

Odpoveď


GotQuestions.org nie je kresťanskou službou na výklad snov. Nevykladáme sny. Pevne veríme tomu, že niekoho sny a významy týchto snov sú medzi jedine nimi a Bohom. Rozpráva Boh stále skrze sny? Skrze Písmo vidíme, že Boh mnoho krát rozprával k ľuďom skrze sny. Príkladmi sú Jozef, syn Jákoba (Genesis 37:5-10); Jozef, manžel Márie (Matúš 2:12-22); Šalamún (1 Králi 3:5-15) a niekoľko ďalších (Daniel 2:1, 7:1; Matúš 27:19). Tak isto existuje proroctvo od proroka Joela, ktoré neskôr cituje apoštol Pavol v skutkoch 2:17, ktoré hovorí o tom, že Boh používa sny. Takže jednoduchou odpoveďou by bolo, áno. Boh môže a aj rozpráva skrze sny.

Avšak, je rozdiel v tom, ako aplikujeme túto pravdu dnes. Musíme držať na pamäti, že Biblia je ukončená a že máme v nej zjavené všetko, čo potrebujeme vedieť oddnes až do večnosti. Toto neznamená, že Boh už dnes nekoná zázraky, alebo že už nerozpráva skrze sny, no čokoľvek Boh povie, či už v sne, vízii, pocite alebo „tichým malým hlasom“, bude v úplnej zhode s tým, čo nám už zjavil vo svojom Slove. Snom nemôže byť daná väčšia autorita ako Písmu.

Ak máš sen a cítiš, že to bolo od Boha, tak v modlitbe skúmaj Písmo a uisti sa, že tvoja vízia je v súlade s Písmom. Potom sa modli a rozmýšľaj nad tým, ako by Boh chcel, aby si na túto víziu reagoval/a (Jakub 1:5). V Písme vidíme, že kedykoľvek niekto dostal od Boha sen, tak Boh vždy urobil zmysel toho sna jasným, či už priamo tej osobe, skrze anjela, alebo skrze posla (Genesis 40:5-11; Daniel 2:45, 4:19). Keď Boh k nám rozpráva, tak sa uistí o tom, že sme Jeho správe správne porozumeli.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Výklad kresťanského sna? Sú naše sny od Boha?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries