settings icon
share icon
Otázka

Dáva Boh vízie ľuďom aj dnes? Mali by veriaci očakávať, že vízie sú súčasťou ich kresťanstva?

Odpoveď


Môže nám dať Boh vízie aj dnes? Áno! Dáva Boh vízie aj dnes? Možno. Mali by sme očakávať, že vízie sú normálnou príhodou? Nie. Ako je zaznamenané v Biblii, Boh mnoho krát prehovoril skrze vízie. Príkladmi sú Jozef, syn Jákoba; Jozef, manžel Márie; Šalamún; Izaiáš; Ezechiel; Daniel; Peter a Pavol. Prorok Joel predpovedal, že nastane výlev vízii a apoštol Peter to iba potvrdil v Skutkoch 2. Je dôležité poznamenať, že rozdiel medzi víziou a snom je ten, že vízie sa dejú, keď človek bdie, kým sny sa dejú vtedy, keď človek spí.

Zdá sa, že v mnohých častiach sveta Boh používa vízie a sny veľmi rozsiahlo. Na miestach, kde je malá, alebo žiadna dostupnosť evanjelia a kde ľudia nemajú svoje Biblie, Boh rozpráva ľuďom svoje posolstvo priamo skrze sny a vízie. Toto úplne súhlasí s biblickým príkladom toho, že na začiatku kresťanstva Boh často používal vízie na to, aby zjavil svoju pravdu. Ak Boh chce povedať svoje posolstvo akejkoľvek osobe, tak na to môže použiť čokoľvek, čo je potrebné – misionára, anjela, víziu, alebo sen. Samozrejme, že Boh môže tak isto dať vízie aj v oblastiach, kde je písaná forma evanjelia. Pre Boha neexistujú žiadne obmedzenia v tom, čo môže robiť.

No keď príde ku víziám a ich výkladu, tak musíme byť opatrní. Musíme pamätať na to, že Biblia je ukončená a že nám hovorí všetko, čo potrebujeme vedieť. Kľúčovou pravdou je, že ak by Boh niečo zjavil, tak by to úplne súhlasilo s tým, čo nám už zjavil vo svojom Slove. Víziám by nikdy nemala byť daná rovnaká, alebo väčšia autorita ako Božiemu Slovu. Biblia je konečnou autoritou v kresťanskej viere a spôsobe života. Ak veríš tomu, že si mal/a víziu a cítiš, že to bolo od Boha, tak v modlitbe skúmaj Písmo a uisti sa, že tvoja vízia je v súlade s Písmom. Potom sa modli a rozmýšľaj nad tým, ako by Boh chcel, aby si na túto víziu reagoval/a (Jakub 1:5). Boh by nedal niekomu víziu a potom by pred ňou skryl jej význam. V Písme čítame, že kedykoľvek nejaká osoba požiadala Boha o výklad vízie, tak Boh sa postaral o to, aby táto vízia bola vysvetlená (Daniel 8:15-17).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Dáva Boh vízie ľuďom aj dnes? Mali by veriaci očakávať, že vízie sú súčasťou ich kresťanstva?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries