settings icon
share icon
Otázka

Aký je kresťanský názor na parapsychológiu?

Odpoveď


Biblia je silne proti špiritizmu, médiam, okultizmu a parapsychológii (Leviticus 20:27; Deuteronomium 18:10-13). Horoskopy, tarotové karty, astrológia, veštenie, čítanie budúcnosti a seansy tak isto spadajú do tejto kategórie. Tieto techniky sú založené na predstave toho, že existujú bohovia, duchovia alebo mŕtvi príbuzní, ktorí nám môžu dať nejakú radu, alebo vedenie. Títo „bohovia“ alebo „duchovia“ sú démoni (2 Korintským 11:14-15). Biblia nám nedáva žiadny dôvod na to, aby sme verili tomu, že zosnulí príbuzní nás môžu kontaktovať. Ak boli veriacimi, tak sú teraz v nebi, kde si užívajú to najúžasnejšie miesto, aké si len dokážeme predstaviť v spoločenstve milujúceho Boha. Ak neboli veriacimi, tak sú v pekle, tak trpia nikdy nekončiacim mučením za to, že odmietli Božiu lásku a vzbúrili sa proti Nemu.

Takže, ak nás naši blízky nedokážu kontaktovať, tak ako je potom možné, že média, spiritualisti a parapsychológovia majú také presné informácie? Bolo mnoho prípadov, kedy sa parapsychológia preukázala ako podvod. Dokázalo sa, že parapsychológovia dokážu získať nesmierne množstvo informácii o niekom skrze obyčajné prostriedky. Niekedy iba tým, že použijú telefónne číslo a internet a dokážu zistiť mená, adresy, dátumy narodení, dátumy sobášov, rodinných príslušníkov, atď. Avšak je nepopierateľné, že niekedy parapsychológovia vedia veci, o ktorých by vôbec nemali ako vedieť. Odkiaľ majú tieto informácie? Odpoveďou je, že od Satana a jeho démonov. „A nie div, veď aj sám satan premieňa sa v anjela svetla. Nie je teda veľkou vecou, keď sa aj jeho služobníci predstavujú ako služobníci spravodlivosti. Ale ich koniec bude podľa ich skutkov.“ (2 Korintským 11:14-15). Skutky 16:16-18 hovoria o veštici, ktorá bola schopná predpovedať budúcnosť, až dokým z nej apoštol Pavol nevyhnal démona.

Satan sa tvári ako milý a nápomocný. Snaží sa javiť ako niečo dobré. Satan a jeho démoni poskytnú parapsychológovi skutočné informácie, len aby tak spôsobili to, že sa táto osoba zapletie do špiritizmu, do niečoho, čo Boh zakazuje. Zo začiatku sa to javí nevinne, no čoskoro ľudia zistia, že sú závislí na parapsychológoch a nedobrovoľne dovoľujú Satanovi, aby ovládal a ničil ich životy. Peter vyhlásil, „Buďte rozvážni, bdejte! Váš protivník diabol obchádza ako revúci lev, hľadajúc koho by zožral (1 Peter 5:8). V niektorých prípadoch sú samotní parapsychológovia oklamaní a nevedia, čo je skutočným zdrojom informácii, ktoré prijímajú. Nech to je akýkoľvek prípad a nech je zdroj informácii akýkoľvek, nič čo je prepojené so špiritizmom, čarodejníctvom, alebo astrológiou nie je bohumilý spôsob, ako získať informácie. Ako Boh chce, aby sme zistili, čo je Jeho vôľa pre náš život? Boží plán je jednoduchý, no mocný a efektívny; študuj Bibliu (2 Timoteovi 3:16-17) a pros o múdrosť (Jakub 1:5).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Aký je kresťanský názor na parapsychológiu?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries