settings icon
share icon
Otázka

Očakáva Boh od kresťanov, aby hlasovali?

Odpoveď


Naše presvedčenie je, že je zodpovednosťou každého kresťana hlasovať za vodcov, ktorí podporujú kresťanské princípy. Áno, Boh je zvrchovaný vládca a kontroluje všetko, ale to neznamená, že by sme nemali nič robiť, aby sme uskutočňovali Jeho vôľu. Prikázané nam je, aby sme sa modlili za našich vodcov (1. Timoteovi 2:1-4). V politickom zmysle, existujú záznamy v Písme, keď Boh nebol spokojný s výberom vodcovstva (Hozeáš 8:4). Hriech je všade vo svete. Mnoho trápenia vo svete je spôsobené bezbožným vodcovstvom (Príslovie 28:12). Písmo prikazuje, že sa máme podriaďovať vládcom, kým to neprotirečí Božím prikázaniam (Skutky 5:27-29; Rimanom 13:1-7). Ako znovuzrodení veriaci, mali by sme sa usilovať o zvolenie vodcov, ktorí budú sami pod vedením nášho Stvoriteľa (1. Samuelova 12:13-25). Tí, ktorí sa nesprávajú tak, ako Boh prikazuje by nemali byť podporovaní (Príslovie 14:34). Kresťan by mal voliť vedený modlitbou a štúdiom Písma a tak sa rozhodnúť v rámci toho, čo mu je ponuknuté na hlasovacom lístku.

Kresťania sú prenasledovaní v rôznych častiach sveta. Sú utláčaní a bezmocní zmeniť vlasť vo svojom štáte. Tá vlať ich nenávidí a nedovoľuje im hlasovať. Predsa títo kresťania hlásajú evanjelium a riskujú vlastné životy. V SŠA sú kresťania požehnaní tým, že môžu rozprávať a voliť svojich vodcov bez strachu o svoje životy a o životy svojich rodín. V nedávnych voľbách v SŠA asi dvaja z každých piatich kresťanov nehlasovali. A asi jeden z každých piatich kresťanov nie je ani na zozname voliteľov.

V súčasnosti je mnoho ľudí, ktorí chcú vytrieť meno Ježiš z verejnej scény. Hlasovanie je príležitosť podporiť, chrániť a zachovať zbožnú vládu. Keď minieme túto možnosť, dovoľujeme tým, ktorí popierajú meno Ježiš, aby spravovali našimi životami. Vodcovia, ktorých volíme (alebo nerobíme nič, aby sme ich zmenili) majú veľký vplyv na našu slobodu. Môžu zachovať naše právo, aby sme oslavovali Boha a šírili evanjelium alebo nám môžu odňať to právo. Môžu viesť náš národ k spravodlivosti alebo k morálnej katastrofe. Ako kresťania by sme mali povstať a nasledovať tento príkaz, aby sme splnili naše občianske povinnosti (Matúš 22:21).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Očakáva Boh od kresťanov, aby hlasovali?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries