settings icon
share icon
Otázka

Je možné, že do Biblie mohlo byť pridaných viac kníh?

Odpoveď


Nie je žiaden dôvod sa domnievať, že by Boh predstavil ďalšie zjavenia, ktoré by sa mali pridať k Jeho Slovu. Biblia sa začína samotným začiatkom ľudstva – knihou Genesis – a končí sa koncom/zánikom ľudstva, ako ju poznáme – Zjavenie Jána. Všetko medzi tým je pre náš prospech ako veriacich, aby sme boli zmocnení Božou pravdou v našom každodennom živote. Vieme to z 2. Timoteovi 3:16-17: „Každé písmo, vdýchnuté Bohom, je aj užitočné na vynaučovanie, karhanie, naprávanie, na výchovné káznenie v spravedlivosti, aby bol človek Boží dokonalý, ku každému dobrému skutku pripravený“.

Ak by boli ďalšie knihy pridané do Biblie, to by sa rovnalo tvrdeniu, že Biblia, akú máme dnes je neúplná – že nám nehovorí všetko, čo potrebujeme vedieť. Hoci to platí len priamo pre knihu Zjavenia, Zjavenie 22:18-19 nás učí dôležité pravdy ohľadom pridania k Božiemu slovu: „Lebo ja osvedčujem každému, kto čuje slová proroctva tejto knihy, že keby niekto pridal k tomu, na toho Boh pridá rán, napísaných v tejto knihe; a keby niekto odňal zo slov knihy tohoto proroctva, tomu odníme Boh jeho diel z knihy života a z toho svätého mesta a z toho, čo je napísané v tejto knihe.“

Všetko, čo potrebujeme, máme v súčasných 66-tich knihách Biblie. Nie je jediná životná situácia, ktorú nemožno riešiť podľa Písma. Čo sa začalo v Genesis, nachádza svoj záver v Zjavení. Biblia je úplne kompletná a dostačujúca. Mohol Boh pridať do Biblie? Samozrejme, že mohol. Avšak, nie je žiaden biblický alebo teologický dôvod veriť, že tak urobí alebo že je potrebné, aby tak urobil.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Je možné, že do Biblie mohlo byť pridaných viac kníh?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries