settings icon
share icon
Otázka

Je istota večnosti biblická?

Odpoveď


Keď ľudia uveria v Krista ako svojho Spasiteľa, získavajú vzťah s Bohom, ktorý im zaručuje istotu večnosti. List Júdov 24 hovorí: „Tomu však, ktorý vás môže zachrániť od pádu a nepoškvrnených postaviť s plesaním pred svoju slávu.“ Božia moc môže zachrániť veriaceho od pádu. Je to na Bohu, nie na nás, aby nás postavil do svojej slávnej prítomnosti. Naša večná istota je dielom Božej záchrany, nie našej schopnosti udržať si spasenie.

Pán Ježiš Kristus povedal: „Ja im dávam večný život a nezahynú naveky, a nikto mi ich nevytrhne z ruky. Čo mi dal Otec je väčšie ako všetko a nikto to nemôže vytrhnúť Otcovi z ruky“ (Ján 10:28-29b). Ježiš aj Jeho Otec nás pevne držia vo svojej ruke. Kto nás môže vytrhnúť z ruky Otca a Syna?

Efezským 4:30 nám hovorí, že veriaci sú „zapečatení až do dňa vykúpenia.“ Ak by veriaci nemali istotu večnosti, zapečatenie by nebolo do dňa vykúpenia, ale len do dňa, kedy zhrešíme alebo prestaneme veriť. Ján 3:15-16 nám hovorí, že kto verí v Ježiša Krista, má „večný život.“ Ak by bol človeku sľúbený večný život, ale potom by oň mohol prísť, o večný život by vôbec nešlo. Ak človek nemá istotu večnosti, zasľúbenia v Biblii sú omylom.

Najsilnejší argument za istotu večnosti je v liste Rímskym 8:38-39, „Lebo som presvedčený, že ani smrť ani život, ani anjeli ani kniežatstvá, ani prítomnosť ani budúcnosť, ani mocnosti ani vysokosť ani hlbokosť ani nijaké iné stvorenstvá nebudú nás môcť odlúčiť od lásky Božej, ktorá je v Kristovi Ježišovi, našom Pánovi.“ Naša istota večnosti je založená na Božej láske k tým, ktorých vykúpil. Naša istota večnosti bola kúpená Kristom, zasľúbená Otcom, a zapečatená Svätým Duchom.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Je istota večnosti biblická?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries