settings icon
share icon
Otázka

Ako môžem mať istotu spasenia?

Odpoveď


Ako si môžeš byť istý, že si spasený? Uvažujme nad 1 Jána 5:11-13: „A toto svedectvo je, že Boh nám dal večný život a tento život je v Jeho Synovi. Kto má Syna, má život; kto nemá Syna, nemá Boží život. Toto som vám napísal, aby ste vedeli, že máte večný život vy, čo veríte v meno Božieho Syna.“ Kto sú tí, ktorí majú Syna? Tí, ktorí veria v Neho a prijímajú Ho (Ján 1:12). Ak máš Ježiša, máš život. Večný život. Nie dočasný, ale večný.

Boh chce, aby sme mali istotu spasenia. Nemôžeme žiť náš kresťanský život pýtajúc sa a trápiac sa každý deň či sme naozaj spasení, alebo nie. Preto Biblia jasne predstavuje plán spasenia. Ver v Ježiša a budeš spasený (Ján 3:16; Skutky 16:31). Veríš, že je Ježiš Spasiteľ, že zomrel, aby zaplatil cenu tvojich hriechov (Rimanom 5.8; 2 Korinťanom 5:21)? Či dôveruješ iba Jemu za spasenie? Ak je tvoja odpoveď áno, potom si spasený! Istota znamená „položiť mimo každej pochybnosti.“ Prijímaním Božieho slova do srdca môžete „položiť mimo každej pochybnosti“ fakt a skutočnosť svojho večného života.

Aj sám Ježiš hovorí nasledovné tým, ktorí v neho uverili: „Ja im dávam večný život. Nezahynú nikdy a nik mi ich nevytrhne z ruky. Môj Otec, ktorý mi ich dal, je väčší od všetkých a nik ich nemôže Otcovi vytrhnúť z ruky” (Ján 10:28-29). Znovu je tu dôraz na „večný“. Večný život je práve to – večný. Neexistuje nikto, ani ty, kto by ti mohol vziať Bohom daný dar života.

Pamätajte na tieto verše. My zatvárame Božie slovo do svojho srdca, aby sme nehrešili proti Nemu (Žalm 119:11) a toto zahrňuje aj pochybnosť. Radujte sa z toho, čo vám Božie slovo hovorí. Že namiesto pochybnosti môžeme žiť s dôverou! Môžeme mať istotu zo samotného Kristovho slova, že naše spasenie nikdy nebude spytované. Naša istota je založená na Božej láske k nám skrze Ježiša Krista. Júda 24-25: „Tomu však, ktorý má moc uchrániť vás od hriechu a nepoškvrnených postaviť v plesaní pred svoju slávu, jedinému Bohu, nášmu Spasiteľovi, skrze Ježiša Krista, nášho Pána, sláva a veleba, vláda a moc pred všetkými vekmi i teraz i po všetky veky. Amen.”

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Ako môžem mať istotu spasenia?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries