settings icon
share icon
Otázka

Čo je hriech na smrť?

Odpoveď


Prvý list Jánov 5:16 je veršom v Novom Zákone, ktorý sa najťažšie vysvetľuje. „Keby niekto videl svojho brata, že hreší hriechom nie na smrť, bude prosiť za neho, a Boh mu dá život, tým, ktorí hrešia nie na smrť. Je hriech na smrť, o tom nehovorím, aby o ten prosil". Zo všetkých existujúcich interpretácii tohto verša ani jedna nedáva odpovede na všetky otázky. Najlepšiu interpretáciu môžeme nájsť v porovnaní tohto verša s tým, čo sa stalo Ananiášovi a Zafíre v Skutkoch 5:1-10 (pozri tiež 1. Korintským 11:30). „Hriech na smrť" je úmyselný, zámerný, opakujúci sa a nevyznaný hriech. Boh vo svojej milosti „dovoľuje" svojim deťom hrešiť bez toho, aby ich hneď potrestal. Avšak príde chvíľa, kedy Boh nedovolí veriacemu človeku žiť a pokračovať v nevyznanom hriechu, a môže ho potrestať, dokonca aj smrťou.

Boh tak urobil v Skutkoch 5:1-10 a v 1.Korintským 11:28-32, a asi o tom písal apoštol Pavol korintskému zboru v 1.Korintským 5:1-5. Máme sa modliť za kresťanov, ktorí žijú v hriechu. Avšak môže nastať čas, kedy sa Boh rozhodne nevypočuť modlitby za hriech veriaceho a nastane súd.

Je ťažké prijať, že sú chvíle, kedy je už príliš neskoro sa za niekoho modliť. Boh je dobrý a spravodlivý, a musíme nechať Jeho rozhodnúť, kedy je príliš neskoro.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je hriech na smrť?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries