settings icon
share icon
Otázka

Hovorí Biblia o homosexualite? Je homosexualita hriech?

Odpoveď


Biblia nám jednoznačne hovorí, že homosexualita je hriech (Genesis 19:1-13; Levitikus 18:22; Rímskym 1:26-27; 1 Korintským 6:9). Rímskym 1:26-27 konkrétne učí, že homosexualita je výsledkom neposlušnosti a zapretia Boha. Keď človek zotrváva v hriechu a nevere, Biblia nám hovorí, že Boh ho nechá „prepadnúť” ešte horším a ohavnejším hriechom, aby videli nezmyselnosť a beznádejnosť života bez Boha. 1 Korintským 6:9 hovorí, že homosexuálni „hriešnici” nezdedia kráľovstvo Božie.

Boh nestvoril človeka s homosexuálnymi túžbami. Biblia nám hovorí, že človek sa stáva homosexuálom v dôsledku hriechu (Rímskym 1:24-27), a v konečnom dôsledku z vlastnej vôle. Človek sa môže narodiť so sklonmi k homosexualite tak, ako sa môže narodiť s násilníckymi sklonmi a náchylnosťou k iným hriechom. Toto však neospravedlňuje človeka, keď si zvolí hriech tým, že sa poddá svojim hriešnym túžbam. Ak sa človek narodí so sklonmi k hnevu / zúrivosti, dáva mu to právo vzdať sa týmto sklonom? Pravdaže nie! Rovnako to platí aj v prípade homosexuality.

Avšak Biblia neopisuje homosexualitu ako „väčší“ hriech, ako sú ostatné. Všetky hriechy urážajú Boha. Homosexualita je jednou z mnohých vecí vymenovaných v 1 Korintským 6:9-10, ktoré bránia človeku vstúpiť do Božieho kráľovstva. Podľa Biblie je Božie odpustenie dostupné rovnako homosexuálovi ako aj cudzoložníkovi, modlárovi, vrahovi, zlodejovi, atď. Boh tiež zasľubuje silu zvíťaziť nad hriechom vrátane homosexuality všetkým, ktorí uveria v Ježiša Krista a chcú byť spasení (1 Korintským 6:11; 2 Korintským 5:17).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Hovorí Biblia o homosexualite? Je homosexualita hriech?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries