settings icon
share icon
Otázka

Mali by sme si aktívne hľadať partnera alebo čakať, aby ho Boh priviedol k nám?

Odpoveď


Odpoveď na obe otázky je „áno“. Existuje dôležitá rovnováha medzi týmito dvomi vecami. Nemali by sme si hľadať partnera tak, ako keby to záležalo iba na nás. Ale nemáme byť ani pasívni, mysliac si, že nám Boh jedného dňa privedie partnera na dvere. Ako kresťania, keď si uvedomíme, že je čas, aby sme si hľadali partnera, mali by sme začať modlitbou. Prvým krokom je, aby sme sa podriadili Božej vôli. „Raduj sa v Hospodinovi a dá ti, po čom ti srdce túži.“ (Žalm 37:4). Radovať sa v Hospodinovi znamená najsť pôžitok v poznávaní Jeho a v dôverovaní Jemu. On vloží Jeho túžby do naších sŕdc aj v kontexte hľadaní partnera, to znamená, že vloží do nás túžbu nájsť si takého partnera, akého On chce pre nás. Príslovie 3:6 hovorí: „Na všetkých svojich cestách Ho poznávaj a On ti urovná chodníky.“ Poznať Ho v hľadaní partnera znamená podriadiť sa Jeho zvrchovanej vôli a povedať Mu, že to čo má pripravené pre nás je to najlepšie.

Keď sa podriadime Božej vôli, máme si hľadať partnera podľa Božích štandardov – musí mať určité duchovné charakteristiky. Dôležité je, aby sme najprv vedeli, ktoré sú to charakteristiky a potom, aby sme hľadali osobu, ktorá má tie vlastnosti. „Zaľúbiť sa“ a potom objaviť, že určitá osoba nespĺňa naše požiadavky je veľmi ťažké a stavia nás do ťažkej pozície.

Keď vieme, čo Biblia hovorí, koho by sme mali hľadať, môžeme začať aktívne si hľadať partnera, vediac, že Božia vôľa ho/ju privedie k nám počas nášho hľadania. Keď sa budeme modliť, Boh nás bude viesť k osobe, ktorá je pre nás. Ak budeme čakať na Jeho čas, Boh nám dá osobu, ktorá bude najlepšie zodpovedať našim potrebám a túžbam. Máme dôverovať Jemu a Jeho načasovaniu (Príslovie 3:5), aj keď Jeho čas nie je náš čas. Niekedy Boh pozve ľudí, aby sa vôbec neženili/nevydávali (1. Korinťanom 7), ale v tom prípade Boh vzdiali túžbu po tom. Boží čas je zvrchovaný a s vierou a trpezlivosťou dosiahneme Jeho zasľúbenia (Židom 6:12).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Mali by sme si aktívne hľadať partnera alebo čakať, aby ho Boh priviedol k nám?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries