settings icon
share icon
Otázka

Čo mám hľadať v manželovi?

Odpoveď


Keď si kresťanka hľadá manžela, mala by hľadať človeka „podľa Božieho srdca“ (Skutky 13:22). Najdôležitejší vzťah, ktorý hocikto z nás môže mať, je vzťah s našim Pánom Ježišom Kristom. Ten vzťah je nad všetky vzťahy. Ak je náš vertikálny vzťah v poriadku, tak aj naše horizontálne vzťahy budú v poriadku. Takže, potenciálny manžel by mal byť človek, čí stredobod je Boh sám. Svojim životom má prinášať slávu Božiu (1. Korinťanom 10:31).

Existujú ešte nejaké kvality, ktoré by sme si mali všímať? Apoštol Pavel hovorí o kvalitách, ktoré by sme mali hľadať v budúcom manželovi (1. Timoteovi 3). V tomto oddiely sú charakteristiky požadované od cirkevného vodcu. Ale tieto vlastnosti by mali byť v živote každého človeka, ktorý je „podľa Božieho srdca“. To sú nasledovné charakteristiky: mal by byť trpezlivý a mal by kontrolovať svoje správanie, nemá byť plný pýchy, ale triezvo rozmýšľať, schopný kontrolovať svoje emócie, dobrosrdečný voči iným, trpezlivo vyučovať, nemá sa opíjať, nemá sa oddávať násiliu, nemá sa sústreďovať na životné detaily, ale na Boha, nemá byť tvrdohlavý, ale ani ľahko úražlivý, ale má ďakovať Bohu za všetko, čo má a nie byť žiarlivý na to, čo nemá.

Všetky napočítané charakteristiky opisujú človeka, ktorý dospieva k zrelosti. Toto je človek, akého by mala hľadať žena, ktorá chce mať manžela podľa Božieho srdca. Áno, telesná príťažlivosť, podobné záujmy, spoločné slabosti a túžba po deťoch sú tiež veci, o ktorých treba pouvažovať. Ale tieto veci majú byť na druhom mieste. Človek, ktorého budete rešpektovať a nasledovať na jeho ceste s Bohom je oveľa vzácnejší ako človek, ktorý je pekný, známy alebo bohatý.

Nakoniec, keď hľadáte manžela, musíte odovzdať svoje životy Bohu. Každá žena chce nájsť svojho princa, ale pravdepodobne sa vydáte za človeka, ktorý bude mať toľko nedostatkov, koľko aj vy. A potom sa budete celý svoj život učiť, ako byť partnerom a ako slúžiť jeden druhému. Musíme vstúpiť do vzťahu bez emocionálneho oblaku nad nami, s otvorenými očami. Predsa náš najdôležitejší vzťah má byť s našim Spasiteľom.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo mám hľadať v manželovi?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries