settings icon
share icon
Otázka

Ako môžem evanjelizovať mojich kamarátov a rodinu bez toho, aby som sa pohoršovali alebo som ich odstrčil?

Odpoveď


Každý kresťan má buď rodinného člena, priateľa, spolupracovníka alebo známeho, kto nie je kresťanom. Zdieľanie evanjelia s inými môže byť náročné, o to viac, ak je to s osobou, s ktorou máme bližšie emočné väzby. Biblia nám hovorí, že niektorí ľudia sa budú pohoršovať na evanjeliu (Lukáš 12:51-53). No aj napriek tomu je nám prikázané, aby sme sa podelili o evanjelium a neexistujú žiadne výhovorky, keď tak nerobíme (Matúš 28:19-20; Skutky 1:8; 1 Peter 3:15).

Takže ako môžeme evanjelizovať našich rodinných členov, priateľov, spolupracovníkov a známych? Tou najdôležitejšou vecou, ktorú pre nich môžeme urobiť je to, že sa budeme za nich modliť. Modlime sa za nich, aby Boh zmenil ich srdcia a otvoril im oči (2 Korintským 4:4) k pravde evanjelia. Modlime sa, aby ich Boh presvedčil o Jeho láske k nim a o ich potrebe spásy skrze Ježiša Krista (Ján 3:16). Modlime sa o múdrosť ako im môžeme slúžiť (Jakub 1:5). K tomu, ako sa modlíme by sme mali pre nimi viesť zbožný kresťansky život, aby tak videli zmenu, ktorú Boh spravil v našich životoch (1 Peter 3:1-2). Ako raz povedal svätý František z Assisi: „Káž evanjelium vždy a keď je nevyhnutné, tak použi slová.“.

No a nakoniec musíme byť ochotní a smelí v našom samotnom zdieľaní evanjelia. Vyznaj spásu skrze Ježiša Krista svojim priateľom a rodine (Rímskym 10:9-10). Vždy buď pripravený hovoriť o svojej viere (1 Peter 3:15) a rob tak so všetkou jemnosťou a rešpektom. No v konečnom dôsledku spásu našich milovaných musíme prenechať Bohu. Je to Božia moc a milosť, ktorá ľudí zachraňuje, nie naše úsilie. Najviac a najlepšie pre nich urobíme, keď sa budeme za nich modliť, keď im budeme svedčiť a žiť pred nimi kresťanský život.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Ako môžem evanjelizovať mojich kamarátov a rodinu bez toho, aby som sa pohoršovali alebo som ich odstrčil?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries