settings icon
share icon
Otázka

Aký je najlepší spôsob, ako evanjelizovať niekoho, kto je súčasťou kultu, alebo nepravého náboženstva?

Odpoveď


Tou najdôležitejšou vecou, ktorú môžeme urobiť pre niekoho, kto je zapojený v kulte, alebo v nepravom náboženstve je to, že sa budeme za nich modliť. Potrebujeme sa modliť za to, aby Boh zmenil ich srdcia a otvoril ich oči, aby tak videli pravdu (2 Korintským 4:4). Potrebujeme sa modliť za to, aby ich Boh presvedčil o tom, že na svoju spásu potrebujú Ježiša Krista (Ján 3:16). Bez Božej moci a usvedčenia Ducha Svätého nikdy nebudeme úspešný pri presviedčaní niekoho o pravde (Ján 16:7-11).

Tak isto musíme žiť zbožný kresťanský život, aby tak tí, ktorí sú uväznení v kultoch a náboženstvách mohli vidieť zmenu, ktorú Boh urobil v našich životoch (1 Peter 3:1-2). Musíme sa modliť za to, aby sme mali múdrosť v tom, ako im čo najlepšie poslúžiť (Jakub 1:5). No a po tomto všetkom musíme byť smelí v samotnom zdieľaní evanjelia. Musíme vyhlasovať správu o spáse skrze Ježiša Krista (Rímskym 10:9-10). Vźdy musíme byť pripravení si obrániť našu vieru (1 Peter 3:15), no musíme to robiť s jemnosťou a rešpektom. Môžeme hovoriť správne doktrínu, vyhrať vojnu slov a stále prekážať tomu, aby sa niečo zmenilo, a to naším postojom nahnevanej nadradenosti.

Napokon musíme prenechať spásu tých, ktorým svedčíme na samotného Boha. Je to Božia moc a milosť, ktorá zachraňuje ľudí, nie naša snaha. Aj keď je dobré a múdre, aby sme boli pripravení sa brániť a tak isto mať nejaké znalosti o falošných vierach, ani jedna z týchto vecí sama o sebe nespôsobí, že tí, ktorí sú uväznení v kultoch a falošných náboženstvách uveria. Tou najlepšou vecou, čo môžeme robiť je to, že sa budeme za nich modliť, svedčiť im a žiť pred nimi kresťanský život. No a dôverovať Duchu Svätému, že si ich pritiahne, presvedčí a spôsobí, že uveria.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Aký je najlepší spôsob, ako evanjelizovať niekoho, kto je súčasťou kultu, alebo nepravého náboženstva?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries