settings icon
share icon
Otázka

Čo je Desposyni / Rex Deus?

Odpoveď


Desposyni je meno, ktoré sa dáva pokrvným príbuzným Ježiša prostredníctvom jeho matky Márie. Niektorí sa domnievajú, že mali veľký podiel na vedení Cirkvi v jej formujúcich sa rokoch až do 4. storočia, kedy sa zmienky o Desposyni zrejme vytratili. Mnohí to pripisujú násilnému prenasledovaniu židovských kresťanov, najmä Desposyni. Niektorí veria, že Ježiš Kristus sa oženil s Máriou Magdalénou a mal s ňou deti, ktoré sa tiež nazývajú Desposyni. Predpokladá sa, že táto dynastia existuje dodnes a zohráva veľkú úlohu vo svetovej vláde a náboženskom vedení.

Rex Deus tiež pripisuje svoj pôvod údajnému manželstvu Ježiša a Márie, ale siaha aj ku kráľovi Dávidovi a ešte ďalej k veľkňazovi Áronovi, Mojžišovmu bratovi. Podľa teoretikov si Rex Deus zachovali svoju pokrvnú líniu čistú počas posledných niekoľkých tisícročí a sú údajne strážcami „pravých" tajomstiev judaizmu a kresťanstva.

Desposyni ako pokrvní potomkovia Márie, Ježišovej matky, sú historickou skutočnosťou. V historických záznamoch sa spomínajú až do štvrtého storočia n. l. Tvrdenia, že Ježiš sa oženil s Máriou Magdalénou a mal s ňou deti, sú však jednoznačne nepravdivé a mali by sa okamžite odmietnuť. Nikde v Písme sa neuvádza, že by si Ježiš vzal manželku, a už vôbec nie, že by to bola Mária Magdaléna. Na základe biblického textu sa to nedá ani naznačiť. Každá zmienka o Márii Magdaléne v Písme popiera každý predpoklad, že medzi ňou a Ježišom bol sexuálny intímny vzťah. Tento zvrátený názor nemôžu podporiť ani nekanonické evanjeliá, ktoré sa zmieňujú o Márii Magdaléne, ako napríklad Tomášovo evanjelium, Petrovo evanjelium alebo dokonca Máriino evanjelium.

Manželstvo Ježiša s Máriou Magdalénou je len umelá fraška, nástroj vytvorený na podporu práce bádateľov a konšpiračných teoretikov. Idea o Desposynoch a Rex Deus vychádzajú z ľudskej záľuby v riešení záhad a odhaľovaní neznámeho. Majú pocit, že na všetko, čo sa vo svetových dejinách deje, musí existovať vysvetlenie, a to, čo je neznáme, nestačí. Teórie teda vznikajú prekrúcaním historických faktov. Frašky sa predstavujú ako pravda a niektorí sa tejto „pravdy" chytia a posunú ju na vyššiu úroveň v snahe odhaliť záhady a úskalia. Tajomstvá obsahujú poznanie a poznanie moc a navždy budú lákadlom. My, ktorí sme veriaci, však chápeme, že existuje len jedna Pravda, podľa ktorej sa posudzujú všetky tajomstvá samotné Božie slovo (2. Timotejovi 3:16-17).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je Desposyni / Rex Deus?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries