settings icon
share icon
Otázka

Ako by mal kresťanský manželský partner riešiť cudzoložnú aféru, ktorej výsledkom je dieťa?

Odpoveď


Manželstvo je zmluva, ktorá spája pár duchovne aj fyzicky. Nevera spôsobuje ničivý úder, ktorý trhá jednotu manželstva a často vedie k nenapraviteľným škodám. To môže byť obzvlášť pravdivé, ak je dieťa počaté z nevery.

Zodpovednosť rodiča voči dieťaťu sa neodvíja od okolností jeho počatia. Privedenie dieťaťa na svet prostredníctvom cudzoložstva je nepriaznivé pre všetky zúčastnené strany, ale je dôležité pamätať na to, že dieťa je nevinné a zaslúži si mať vo svojom živote dvoch rodičov.

Ak sa manželka rozhodne zostať s manželom aj po tom, čo mal pomer, z ktorého vzniklo dieťa, musí byť pripravená aj na odpustenie hriechu. Biblia nám hovorí, že kresťania si majú navzájom odpúšťať, tak ako Boh odpustil nám (Matúš 6:14-15). To znamená, že sa rozhodne zanechať pocity hnevu a žiarlivosti.

V ideálnom prípade bude manželka, ktorej manžel splodil dieťa s niekým iným, schopná prijať dieťa ako nevlastného syna alebo nevlastnú dcéru. Nemala by brániť manželovi vo vytváraní vzťahu s jeho dieťaťom, aj keď to pre ňu môže byť bolestivé. On má finančné, duchovné a citové záväzky voči všetkým svojim deťom (Efezanom 6:4).

Hoci je cudzoložstvo hriechom, ktorý môže rozbiť rodinu, nemusí znamenať koniec manželstva. Namiesto toho by mal pár ešte viac pracovať na obnove svojho vzťahu na pevných základoch viery a poslušnosti Ježišovi Kristovi. Iba Božia milosť a milosrdenstvo a pevná viera v Krista pomôžu páru prekonať túto ťažkú situáciu. Ale milosť, milosrdenstvo a viera sú Božie dary prostredníctvom Ducha Svätého a sú od Boha dostupné tým, ktorí sa skutočne snažia oslavovať ho cez všetky ťažkosti života.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Ako by mal kresťanský manželský partner riešiť cudzoložnú aféru, ktorej výsledkom je dieťa?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries