settings icon
share icon
Otázka

Mal by kresťan ísť do biznisu z neveriacimi?

Odpoveď


Častou otázkou je, či kresťan môže pracovať v biznise s neveriacim. A najčastejšia odpoveď je: „Neťahajte cudzie jarmo s neveriacimi, lebo čo má spravodlivosť spoločné s neprávosťou? Alebo aké je spoločenstvo svetla s tmou?“ (2. Korinťanom 6:14). Tento verš sa mnohokrát berie ako základ pre manželstvo veriacich s neveriacimi, ale nemôžeme ho vzťahovať iba na manželstvo. Všetky druhy cudzích jariem sú zakázané: manželstvo, intímne priateľstvá a v mnohých prípadoch aj biznis.

Toto prikázanie poukazuje na to, že existuje veľký rozdiel medzi veriacim a neveriacim. Všeobecne povedané, motívy, ciele a metódy kresťana a nekresťana sú rozličné. Viera mení charakter osoby. Najvyšia ambícia kresťana je vyvyšovať meno Ježiš Kristus a ľúbiť sa Mu v každej veci; neveriaci v najlepšom prípade zanedbáva takéto veci. Ak sú motívy a ciele kresťana v biznise rovnaké ako metódy a ciele nekresťana, je veľmi pravdepodobné, že kresťan potrebuje prehodnotiť a zvážiť svoje priority.

V 2. Korinťanom 6:14 sa kladie otázka: „Aké je spoločenstvo svetla s tmou?“ Ľudia musia byť v spoločenstve, keď sa zdieľaju s niečim. Partneri v biznise sú zjednotení takým spôsobom, že musia deliť veci – čo patrí jednému, patrí i druhému. A toto znamená „spoločenstvo“. Keď to máme na zreteli, tak je najlepšie vyhýbať sa takýmto partnerstvám. Ak kresťan chce úprimne osláviť Pána skrze biznis, tak je konflikt s neveriacim partnerom nevyhnutný. „Či idú dvaja pospolu, ak sa nedohodli?“ (Ámos 3:3)

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Mal by kresťan ísť do biznisu z neveriacimi?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries