settings icon
share icon
Otázka

Čo je armagedonský boj?

Odpoveď


Slovo Armagedon pochádza z hebrejského slova „Har-Magedon“, čo znamená vrch Megidda a stalo sa synonymom boja, v ktorom Boh zničí vojská Antikristove, ako čo je predpovedané v proroctve (Zjavenie 16:16; 20:1-3, 7-10). V armagedonskom boji bude zapojené veľké množstvo ľudí, lebo sa všetky národy zapoja do boja proti Kristovi.

Presné umiestnenie armagedonského údolia nie je známe, lebo neexistuje vrch Megidda. Keďže „har“ neznamená len vrch, ale aj briežok, pravdepodobné umiestnenie je vrchovina okolo roviny Megidda, asi 80km severne od Jeruzalema. Viac ako 200 bojov sa odohralo na tom mieste. Rovina Megidda a neďaleká rovina Esdraleon budú kontaktným miestom armagedonského boja, ktorý sa bude rozprestierať cez celý Izrael až po mesto Edom na juhu (Izaiáš 63:1). Dolina Armagedon je známa po dvoch Izraelských víťazstvách: 1. Barakove víťazstvo nad Kanaancami (Sudcov 4:15) a 2. Gideónovo víťazstvo nad Midjáncami (Sudcov 7). Armagedon bol tiež miestom dvoch veľkých tragédií: smrť Saula a jeho synov (1. Samuelova 31:8) a smrť kráľa Joziáša (2. Kráľov 23:29-30; 2. Kronická 35:22).

Skrze týchto dejín, dolina Armagedon sa stala symbolom konečnej zrážky medzi Bohom a silami zla. Slovo Armagedon sa jedine zjavuje v Zjaveni 16:16: „Zhromaždil ich na miesto po hebrejsky nazývané Harmagedon.“ Hovorí o kráľoch oddaných Antikristovi, ktorí sa zoskupili do boja proti Izraelu. V tomto boji Boh dá „kalich svojho rozhorčeného hnevu“ (Zjavenie 16:19) a Antikrist a jeho nasledovníci budú porazení. Dnes vo väčšine prípadov Armagedon znamená posledné časy a nie boj, ktorý sa má uskutočniť v doline Armagedon.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je armagedonský boj?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries