settings icon
share icon
Otázka

Čo je reptiliánske sprisahanie?

Odpoveď


Reptiliánske sprisahanie je bizarná teória, podľa ktorej svet ovládli veľké humanoidné plazy. Podľa reptiliánskeho sprisahania ľudskú rasu infiltrovali reptiliáni - humanoidní mimozemšťania, ktorí dokážu meniť podobu a brať na seba ľudskú podobu - aby manipulovali s ľudskými záležitosťami, spôsobili chaos a vyvolali strach a nenávisť, negatívne emócie, ktoré im dodávajú silu. Reptiliáni sa nazývajú aj Reptoidi, Reptiloidi, Sauriáni, Drakoniáni alebo Annunaki a hovorí sa, že žijú pod povrchom Zeme, objavujú sa, aby menili svoju podobu a prevzali úlohy vo vedení sveta. Baracka Obamu, Georgea W. Busha a kráľovnú Alžbetu II. označili konšpirační teoretici - ktorí tvrdia, že majú fotografický „dôkaz" o svojich tvrdeniach - za „jašteričích ľudí".

Myšlienka ľudstva ohrozovaného veľkými plazovitými tvormi je už roky základom vedeckej fantastiky: Godzilla a Stvorenie z Čiernej lagúny sú staré príklady. Televízna miniséria V z roku 1983 pridala zvrat v tom, že plazí mimozemšťania sa prezliekli za ľudí. Konšpirácia o plazoch však začala v roku 1998, keď britský konšpiračný teoretik a bývalý športový reportér David Icke vydal knihu s názvom Najväčšie tajomstvo. Rôzni spisovatelia sci-fi a ďalší konšpirační teoretici odvtedy pokračujú v myšlienke plazom podobných humanoidov, ktorí sa pokúšajú zotročiť svet. Politici niekedy vtipkujú o reptiliánskom sprisahaní a navzájom sa obviňujú, že sú jeho súčasťou. V jednom kanadskom prípade z roku 2003 istý politik urazil svojho oponenta tým, že ho nazval „zlým, reptiliánskym požieračom mačiek z inej planéty".

Biblia sa nezaoberá reptiliánskym sprisahaním z rovnakého dôvodu, ako sa nezaoberá vierou v zubnú vílu. Biblický návod znie: „Vyhýbaj sa bezbožným a babským bájkam" (1. Timotejovi 4:7) a reptiliánske sprisahanie určite patrí do tejto kategórie. Je síce možné, že démoni by na seba mohli vziať podobu mimozemšťana alebo iného tvora, aby oklamali ľudí a vyvolali chaos a strach, ale neexistujú dôkazy, že by takéto veci skutočne robili. Sväté písmo neposkytuje žiadne náznaky, že by reptiliánske sprisahanie bolo niečím iným ako klamstvom alebo démonickým podvodom.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je reptiliánske sprisahanie?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries