settings icon
share icon
Otázka

Čo je to Prepošstvo Sion?

Odpoveď


V knihe Da Vinciho kód je Sionské prepošstvo tajná spoločnosť, založená v roku 1099 n. l., ktorej členmi sú napríklad Isaac Newton, Victor Hugo a Leonardo da Vinci. Podľa knihy Da Vinciho kód je hlavným cieľom Prepošstva Sion udržiavať pravdu o tom, že Ježiš bol ženatý s Máriou Magdalénou a mal s ňou deti. Tieto deti sa potom skrížili s merovejskou líniou franských kráľov, pričom posvätná pokrvná línia prežila až do moderných čias.

Rovnako ako väčšina toho, čo je obsiahnuté v Da Vinciho kóde, existuje len veľmi málo dôkazov, ak vôbec nejaké, ktoré by podporovali tieto závery o Prepoštstve Sion. Prepošstvo Sion bolo založené v roku 1956, nie v roku 1099. Údajné účtovné knihy členov Prepošstva na Sione považuje väčšina uznávaných historikov a vedcov za podvodné. Da Vinciho kód preberá Prepošstvo na Sione, pripája nepodložené konšpiračné teórie o jeho pôvode a účeloch a používa ho ako dôkaz rozsiahleho utajovania Ježišovho sobáša s Máriou Magdalénou.

Ježiš nebol ženatý s Máriou Magdalénou ani s nikým iným. Ježiš nemal deti s Máriou Magdalénou ani s nikým iným. Raná cirkev sa to nesnažila zakryť, pretože nebolo čo zakrývať. Jediná konšpiračná teória, ktorá sa týka Prepošstva na Sione, je tá, ktorú vymyslel autor Dan Brown a ďalší, ktorí používajú divoké predstavy a nepodložené teórie, aby napadli to, čo hovorí Biblia o tom, kto Ježiš Kristus skutočne bol a čo prišiel na zem urobiť.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je to Prepošstvo Sion?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries