settings icon
share icon
Otázka

Čo je plán spasenia?

Odpoveď


Si hladný? Nie fyzicky hladný, ale túžiš vo svojom živote po „niečom viac“? Je hlboko v tebe niečo, čo nevieš nijako uspokojiť? Ak áno, správnym riešením je Ježiš! Ježiš povedal, „Ja som chlieb života. Kto prichádza ku mne, nebude nikdy hladovať, a kto verí vo mňa, nebude nikdy smädný“ (Ján 6:35).

Si zmätený? Zdá sa ti, že sa ti nedarí nájsť cestu alebo zmysel života? Vyzerá to akoby niekto zhasol svetlo a ty nedokážeš nájsť vypínač? Ak áno, správnym riešením je Ježiš! Ježiš prehlásil: „Ja som svetlo sveta. Kto mňa nasleduje nebude chodiť v tme, ale bude mať svetlo života“ (Ján 8:12).

Cítiš niekedy, že ti život uniká? Aj keď si už vyskúšal vojsť do mnohých dverí, vždy si zistil, že čokoľvek, čo za nimi nájdeš, je prázdne a nezmyselné? Hľadáš, kade vojsť do života, ktorý ťa bude napĺňať? Ak áno, správnym riešením je Ježiš! Ježiš hovorí: „Ja som dvere; kto vchádza cezo mňa, bude spasený. Vojde aj vyjde a pašu nájde“ (Ján 10:9).

Si často sklamaný z ľudí? Sú tvoje vzťahy plytké a prázdne? Zdá sa ti, že každý ťa chce len využiť? Ak áno, správnym riešením je Ježiš! Ježiš povedal: "Ja som dobrý pastier. Dobrý pastier kladie svoj život za svoje ovce...Ja som dobrý pastier; Poznám svoje ovce a ony poznajú mňa" (Ján 10:11, 14).

Premýšľaš, čo sa stane, keď tento život pominie? Máš už po krk života v honbe za vecami, ktoré sa kazia a hrdzavejú? Pochybuješ niekedy, či má vôbec život nejaký zmysel? Chceš žiť aj po smrti? Ak áno, správnym riešením je Ježiš! Ježiš povedal: „Ja som vzkriesenie aj život. Kto verí vo mňa bude žiť, aj keby zomrel a kto verí vo mňa, nikdy nezomrie“ (Ján 11:25-26).

Aká je správna cesta? Čo je pravda? Čo je život? Ježiš odpovedá: „Ja som cesta, Pravda aj život. Nikto neprichádza k Otcovi, ak nejde cezo mňa“ (Ján 14:6).

Hlad, ktorý cítiš, je duchovný hlad a utíšiť ho môže jedine Ježiš. Ježiš je jediný, kto dokáže rozptýliť temnotu. Ježiš je bránou k spokojnému životu. Ježiš je priateľ a pastier, ktorého hľadáš. Ježiš je život – na tomto svete aj na onom. Ježiš je cesta spasenia!

Príčinou tvojho hladu, pocitu, že sa strácaš v temnotách, neschopnosti nájsť zmysel života – príčinou všetkých týchto pocitov je odlúčenie od Boha. Biblia nám hovorí, že my všetci sme zhrešili a teda sme odlúčení od Boha (Kazateľ 7:20; Rímskym 3:23). Prázdnota, ktorú vo svojom srdci cítiš, je neprítomnosť Boha v tvojom živote. Boli sme stvorení, aby sme žili v spoločenstve s Bohom. Kvôli nášmu hriechu sme od neho boli odlúčení a nemáme tento vzťah. Čo je ešte horšie, kvôli nášmu hriechu budeme oddelení od Boha celú večnosť, v tomto aj v budúcom živote (Rímskym 6:23; Ján 3:36).

Ako tento problém vyriešiť? Správnym riešením je Ježiš! Ježiš vzal náš hriech na seba (2 Korintským 5:21). Ježiš zomrel namiesto nás (Rímskym 5:8), vzal na seba trest, ktorý sme si zaslúžili my. Po troch dňoch Ježiš vstal z mŕtvych, zvíťazil nad hriechom a nad smrťou, (Rímskym 6:4-5). Prečo to urobil? Ježiš sám odpovedal na túto otázku, „Nikto nemá väčšiu lásku ako keď položí svoj život za svojich priateľov“ (Ján 15:13). Ježiš zomrel, aby sme my mohli žiť. Ak vložíme našu vieru v Ježiša, uveríme v Jeho smrť ako platbu za naše hriechy – všetky naše hriechy budú odpustené a zmazané. Potom bude náš duchovný hlad utíšený. Svetlo sa nám znovu rozsvieti. Budeme mať prístup k životu, ktorý nás bude uspokojovať. Spoznáme nášho skutočného najlepšieho priateľa a dobrého pastiera. Budeme si istí, že máme život aj po smrti – vzkriesení v nebesiach na večnosť s Ježišom!

„Lebo Boh tak miloval svet, že svojho jednorodeného Syna dal, aby každý, kto v Neho uverí, nezahynul, ale mal večný život“ (Ján 3:16).

Rozhodol si sa pre Krista po prečítaní týchto stránok? Ak áno, prosíme, klikni na „Dnes som sa rozhodol prijať Krista“ nižšie.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je plán spasenia?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries