settings icon
share icon
Otázka

Čo bol Pavlov osteň v tele?

Odpoveď


Mnoho vysvetlení bolo ponuknuté o tom, čo vlastne bol Pavlov osteň v tele. Išlo to od nevinných žiadostí, protivenstiev, chronických chorôb (problém zo zrakom, malária, migrény, epilepsia) až po problém s rečou. Nikto nemôže povedať čo bol Pavlov osteň v tele, ale pravdepodobne to bola telesná choroba.

To čo vieme o tomto ostni pochádza od sameho Pavla kde hovorí v 2. Korinťanom 12:7: „a aj pre neobyčajnosť zjavení. Preto, aby som sa nepovyšoval, bol mi daný osteň do tela, anjel-satan, deptať ma, aby som sa nepovyšoval.“ Najprv, dôvod prečo mal Pavel osteň v tele je preto aby zostal pokorný. Každý kto by sa stretol z Ježišom, rozprával sa s nim a sám Ježiš ho vyvolil a poslal slúžiť (Skutky 9:2-8) by sa trochu „povýšil“. Ešte pridať na to, že väčšinu Nového zákona napísal on, tak ľachko môžeme predpokladať, že by sa mohol stať „povýšený“. Druhé, vidíme že pokušenie prišlo skrze Satana. Tak ako čo Boh dovolil Satanovi aby skúšal Jóba (Jób 1:1-12), tak Boh dovolil Satanovi aby skúšal Pavla pre jeho zisk a vždy v Božej vôli.

Je zrejmé, že Pavel považoval tento osteň ako prekážku v službe (Galaťanom 5:14-16) a že prosil tri krát Boha aby ho odstránil (2. Korinťanom 12:8). Ale skrze toto Pavel sa naučil niečo čo je viditeľné v jeho listoch: Božia moc sa dokazuje v ľudských slabostiach (2. Korinťanom 4:7) takže jedine Bohu patrí sláva (2. Korinťanom 10:17). Takže Boh nevzdialil problém, ale dal mu milosť a silu prekonať ten problém a vyhlásil, že Jeho milosť je dostatočná.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo bol Pavlov osteň v tele?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries