settings icon
share icon
Otázka

Ako dlho trvalo Noemovi postaviť archu? Ako dlho bol Noe na arche?

Odpoveď


Ako dlho trvalo Noemovi postaviť archu? Biblia konkrétne nehovorí, ako dlho trvalo Noemovi postaviť archu. Keď sa Noe prvýkrát spomína v 1. Mojžišovej 5:32, má 500 rokov. Keď Noe vstupuje do archy, má 600 rokov. Čas, ktorý potreboval na stavbu archy, by závisel od toho, koľko času uplynulo medzi 1. Mojžišovou 5:32 a časom, keď Boh prikázal Noemovi postaviť archu (1. Mojžišova 6:14-21). V absolútnom prípade to trvalo najviac 100 rokov.

Ako dlho bol Noe na arche? Noe vstúpil do archy v 600. roku svojho života, 17. dňa 2. mesiaca (1. Mojžišova 7:11-13). Noe opustil archu 27. dňa 2. mesiaca nasledujúceho roka (1. Mojžišova 8:14-15). Ak teda predpokladáme, že lunárny kalendár má 360 dní, Noe bol na arche približne 370 dní.

Koľko kusov jednotlivých druhov zvierat si Noe vzal na archu? Na archu vzal sedem párov z každého druhu čistých zvierat a dva páry z každého druhu ostatných zvierat (1. Mojžišova 6:19-20; 7:2-3). Pod pojmom „čisté“ Biblia myslí zvieratá, ktoré boli „prijateľné na obetovanie“. Preto sa vzalo sedem párov čistých zvierat - aby sa niektoré z nich mohli po skončení potopy obetovať bez ohrozenia druhu.

Koľko ľudí bolo na Noemovej arche? Podľa kapitol 6 až 8 knihy Genezis boli na arche Noe, jeho manželka, traja Noemovi synovia (Sem, Cham a Jafet) a ich manželky. Na arche bolo teda osem ľudí.

Kto bol Noemovou manželkou? Biblia nám nikde konkrétne neuvádza meno alebo identitu Noemovej manželky. Traduje sa, že to bola Naama (1. Mojžišova 4:22). Hoci je to možné, v Biblii sa o tom výslovne neučí.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Ako dlho trvalo Noemovi postaviť archu? Ako dlho bol Noe na arche?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries