settings icon
share icon
Otázka

Čo je to modlitba hriešnika?

Odpoveď


Modlitba hriešnika je modlitba, ktorú sa človek modlí k Bohu keď pochopí, že je hriešnik a potrebuje Spasiteľa. Odriekanie modlitby hriešnika samo o sebe nedokáže nič. Modlitba hriešnika má účinok jedine ak v nej vyjadríme úprimne čo vieme, čo chápeme a čomu veríme ohľadom našej hriešnosti a potreby spasenia.

Prvý aspekt modlitby hriešnika je pochopiť, že sme hriešnikmi všetci. Rímskym 3:10 hovorí: „ako je napísané: Niet spravodlivého ani jedného.“ Biblia jasne hovorí, že sme zhrešili všetci. Všetci sme hriešnikmi a potrebujeme zmilovanie a odpustenie od Boha (Títovi 3:5-7). Za náš hriech si zaslúžime večný trest (Matúš 25:46). Modlitba hriešnika je úpenlivá prosba o milosť namiesto odsúdenia. Je to prosba o zľutovanie namiesto hnevu.

Druhým aspektom modlitby hriešnika je poznať, čo Boh urobil, aby nás vytrhol z našej stratenej a hriešnej situácie. Boh na seba vzal telo a stal sa človekom v osobe Ježiša Krista (Ján 1:1,14). Ježiš učil pravdu o Bohu a žil dokonalý a spravodlivý život bez hriechu (Ján 8:46; 2 Korintským 5:21). Ježiš potom zomrel na kríži namiesto nás, vzal na seba trest, ktorý sme si zaslúžili my (Rímskym 5:8). Ježiš na dôkaz svojho víťazstva nad hriechom, smrťou, a nad peklom vstal z mŕtvych (Kolosenským 2:15; 1 Korintským 15). Vďaka tomu nám môžu byť odpustené hriechy a môžeme získať večný život v nebesiach – ak uveríme v Ježiša Krista. Musíme jedine veriť, že On zomrel namiesto nás a vstal z mŕtvych (Rímskym 10:9-10). Spasení môžeme byť jedine vďaka milosti a jedine vierou v Ježiša Krista. Efezským 2:8 hovorí: „Len milosťou ste spasení, skrze vieru – a to nie sami zo seba, je to Boží dar.“

Modliť sa modlitbu hriešnika je jednoducho spôsob ako povedať Bohu, že sa spoliehaš na Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa. Neexistujú žiadne „magické“ slová, ktoré privolajú spasenie. Jedine skrze vieru v Ježišovu smrť a vzkriesenie môžeme byť spasení. Ak rozumieš tomu, že si hriešnik a potrebuješ spasenie skrze Ježiša Krista, tu je modlitba hriešnika, ktorú môžeš povedať Bohu: „Bože, viem, že som hriešnik. Viem, že si zaslúžim znášať dôsledky svojho hriechu. Verím však v Ježiša Krista ako svojho Spasiteľa. Verím, že Jeho smrť a vzkriesenie mi prinášajú odpustenie. Verím v Ježiša a jedine Ježiš je môj osobný Pán a Spasiteľ. Ďakujem Ti, Pane, za spasenie a odpustenie! Amen!“

Rozhodol si sa pre Krista po prečítaní týchto stránok? Ak áno, prosíme, klikni na „Dnes som sa rozhodol prijať Krista“ nižšie.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je to modlitba hriešnika?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries