settings icon
share icon
Otázka

Ako veľmi môže kresťan zhrešiť?

Odpoveď


Aj po spasení kresťania pokračujú v hrešení - nebudeme úplne oslobodení od hriechu, kým nezomrieme alebo kým sa Ježiš nevráti. Avšak to, že sa staneme kresťanmi, má za následok zmenu života (2. Korinťanom 5:17). Človek prejde od produkovania skutkov tela (Galaťanom 5:19-21) k prejavovaniu ovocia Ducha (Galaťanom 5:22-23), pretože Duch Svätý, ktorý v ňom prebýva, má stále väčšiu kontrolu nad jeho životom. Táto zmena nenastáva okamžite, ale deje sa postupne. Ak človek neprejavuje zmenený život, pravdepodobne nie je pravým veriacim. Kresťania sa môžu dopustiť ťažkých hriechov. Dejiny sú plné kresťanov (alebo tých, ktorí sa za kresťanov vydávajú), ktorí sa dopúšťajú hrozných zločinov. Ježiš zomrel aj za tieto hriechy. O to väčší dôvod, aby sme ich nepáchali!

V 1. liste Korinťanom 6:9-11 apoštol Pavol opisuje, od akého hriešneho životného štýlu sú veriaci zachránení. V 11. verši sa píše: „A takýmito ste niektorí boli. No boli ste obmytí, ba posvätení a aj ospravedlnení v mene Pána Ježiša Krista a v Duchu nášho Boha.“ Všimnite si slovo „boli“. Veriaci kedysi robili veci uvedené vo veršoch 9-10, ale teraz sú iné. Môže byť spasený človek, ktorý je cudzoložník, opilec alebo homosexuál, zneužíva deti atď. Áno. Je človek, ktorý žije v neustálom hriechu, veriaci? Nie. Keď sa staneme kresťanmi, náš život sa zmení. Každý, kto žije hriešnym životným štýlom a tvrdí, že je kresťan, buď klame, klame sám seba, alebo je naozaj veriaci, ktorý zažije Boží súd a disciplínu (Hebrejom 12:5-11).

Rozdiel medzi hriešnym neveriacim a hriešnym veriacim je v tom, že jeden svoj hriech miluje, zatiaľ čo druhý ho nenávidí. Veriaci, ktorý sa potkne na svojej ceste s Pánom, to ľutuje, priznáva to, želá si, aby sa to už nikdy nezopakovalo, a snaží sa privlastniť si Božiu moc a milosť, aby sa tomu vyhol. Neuvažuje nad tým, ako veľmi môže zhrešiť a stále sa považovať za kresťana. Skôr uvažuje o tom, ako sa môže v budúcnosti vyhnúť čo i len zdanlivému hriechu.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Ako veľmi môže kresťan zhrešiť?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries