settings icon
share icon
Otázka

Prečo sú kresťania homofóbni?

Odpoveď


Podľa definície je homofóbia strach z homosexuálov, ale jej význam bol rozšírený o nenávisť voči homosexuálom. V súlade s tým, byť homofóbny, znamená prejavovať sa vonkajším prejavom alebo správaním založeným na takomto pocite. To zase niekedy vedie k násilným činom alebo prejavom nepriateľstva. Pravdou je, že homofóbia sa neobmedzuje len na jeden segment spoločnosti. Možno ho nájsť u ľudí zo všetkých oblastí života. Takéto nenávistné skupiny brutálne útočili na homosexuálov a používali obzvlášť násilný jazyk pri pokusoch o prenasledovanie a zastrašovanie homosexuálov.

O kresťanoch sa častejšie hovorí, že sú homofóbni jednoducho preto, že homosexuálne správanie odsudzujú ako hriech. Faktom však je, že výraz homofóbny je iba slovom, ktoré používajú homosexuálni aktivisti a priaznivci vo svojich pokusoch odvrátiť skutočnú kritiku nemorálnych a nezdravých praktík. Bezpochyby existujú ľudia a organizácie, ktoré prechovávajú iracionálnu nenávisť voči homosexuálom a ktorí sú pripravení použiť proti nim násilie. Problémom však je, že aktivisti za práva homosexuálov obviňujú každého, kto je proti homosexualite, z podobnej nenávisti. Preto kresťanov, ktorí správne rozpoznajú, že homosexualita je neprirodzený hriech, prirovnávajú k násilným šialencom, ktorí homosexuálov nenávidia.

Hoci Biblia dôrazne odsudzuje homosexualitu, nikdy nenariaďuje, že homosexuálov treba nenávidieť. Ako kresťania máme vystupovať proti zvrátenosti homosexuálnych aktivít. Biblia to jasne odsudzuje, a spomína Boží hnev voči tým, ktorí takéto správanie praktizujú. Ako kresťania sme povolaní jasne a s láskou nazývať hriech tým, čím je. Použitie výrazu homofóbia na označenie každého, kto je proti homosexualite, je zavádzaním, nie platným argumentom alebo presným vyjadrením. Kresťan by mal mať len jeden strach, čo sa týka homosexuálov, strach, že budú večne trpieť kvôli svojmu rozhodnutiu odmietnuť jediný prostriedok spásy – Pána Ježiša Krista, ktorý ponúka jedinú nádej na únik z ponižujúceho a deštruktívneho životného štýlu.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Prečo sú kresťania homofóbni?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries