settings icon
share icon
Otázka

Je v poriadku dať si urobiť tetovanie, ak má kresťanský charakter?

Odpoveď


Na úvod si prosím prečítajte náš článok „Čo hovorí Biblia o tetovaní / piercingu?“ Okrem všeobecnej témy tohto článku je tu aj otázka kresťanského tetovania. Vzťahujú sa rovnaké zásady na tetovania, ktoré majú kresťanský charakter, ako napríklad kríž, kresťanský slogan alebo dokonca biblický verš? Niektorí kresťania si myslia, že tetovanie im dodáva väčšiu kredibilitu, a tým aj väčšie možnosti evanjelizácie u niektorých skupín ľudí. Ako je to teda s kresťanskými tetovaniami?

Je zrejmé, že tetovanie kríža je „lepšie“ ako tetovanie horiacej lebky, nahej ženy alebo démona. Tetovanie s nápisom „Ježiš zachraňuje“ by naozaj mohlo začať debaty s ľuďmi, ktorí by sa nikdy neobrátili kazateľovi v tradičnom odeve. Niektorí sa odvolávajú na Zjavenie Jána 19:16 ako na príklad možného Ježišovho tetovania na stehne: „Kráľ kráľov a Pán pánov“. Otázka nemusí nutne znieť „je tetovanie hriech?“. Otázka je skôr „je tetovanie dobrá a potrebná vec?“. V 1. liste Korinťanom 10:23 sa píše: „Všetko je dovolené, no nie všetko osoží. Všetko je dovolené, no nie všetko buduje.“ Kresťanské tetovanie je možno „dovolené“, ale je prospešné a konštruktívne?

V 1. liste Korinťanom 9:22-23 Pavol zvoláva: „Pre všetkých som sa stal všetkým, aby som zachránil aspoň niektorých. A všetko to robím pre evanjelium, aby som mal na ňom podiel.“ Stať sa všetkým, aby sme niektorých zachránili, je azda jediným dobrým možným dôvodom na to, aby sme si dali urobiť kresťanské tetovanie. Ak tetovanie skutočne otvára dvere pre evanjelizáciu, ktoré by inak boli zatvorené, získanie kresťanského tetovania by sa pravdepodobne „kvalifikovalo“ podľa Pavlovej kvalifikácie „stať sa všetkým“. Zároveň je však úprimne povedané ťažké predstaviť si scenár, v ktorom by tetovanie umožnilo väčšiu možnosť evanjelizácie. Ak vás človek nebude počúvať kvôli absencii tetovania, je veľmi nepravdepodobné, že by vás takýto človek skutočne počúval kvôli prítomnosti tetovania.

Vzhľadom na to sa zdá, že biblicky podložený záver je taký, že kresťanské tetovania sú prípustné, ale je veľmi otázne, či ich možno považovať za prospešné a konštruktívne. Kresťan, ktorý uvažuje o tetovaní, by sa mal modliť za múdrosť (Jakubov 1:5) a prosiť Pána o čisté motívy a rozlišovanie.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Je v poriadku dať si urobiť tetovanie, ak má kresťanský charakter?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries