settings icon
share icon
Otázka

Môžete mi dať nejakú kresťanskú radu o vzťahoch?

Odpoveď


Často dostávame otázky v tomto zmysle: „Páčia sa mi dvaja muži. Ktorého z nich si mám vybrať za svojho priateľa?“ Alebo: „Som vo vzťahu a moja priateľka urobila/povedala ,_____‘; mám sa s ňou teda rozísť?“ Na tieto typy otázok je pre nás veľmi ťažké odpovedať. Stránka GotQuestions.org nie je kresťanská služba poskytujúca poradenstvo v oblasti vzťahov. Vždy sa budeme snažiť povedať vám, čo o danej situácii hovorí Biblia. Avšak pokiaľ ide o otázky týkajúce sa vzťahových rád, Biblia sa len zriedkakedy konkrétne zaoberá situáciami, na ktoré sa nás pýtate. Biblia sa oveľa viac zaoberá naším vzťahom s Bohom.

Veľmi neradi dávame rady týkajúce sa vzťahov. Je ťažké dať múdru radu k osobnému problému prostredníctvom článku. Je nesmierne ťažké dávať kresťanské rady o vzťahoch, keď osobne nepoznáme ľudí, ktorých sa týkajú, nedostávame všetky podrobnosti a/alebo dostávame len jednu stranu príbehu. Netrúfame si hovoriť za Boha pri poskytovaní autoritatívnych vzťahových rád kresťanom.

Vzhľadom na to, čo sme povedali, aká je naša rada? Radíme vám, aby ste sa o svojom vzťahu porozprávali s Bohom. Modlite sa k Pánovi a proste ho, aby vám jasne zjavil, čo by chcel, aby ste urobili (Filipským 4:6-7). Proste Boha, aby vám dal múdrosť a rozlišovanie (Jakubov 1:5). Boh sľubuje, že splní modlitbové prosby, ktoré sú vyprosené podľa jeho vôle (1. Jánov 5:4-15). Byť múdry a rozvážny je určite Božia vôľa. Boh chce, aby ste robili dobré rozhodnutia v oblasti vzťahov. Boh si želá, aby kresťania boli radostní a budovaní ako výsledok svojich vzťahov. Ak sa Boha pýtate s otvoreným srdcom a pokorným duchom, On vám dá rady týkajúce sa vzťahov, ktoré potrebujete.

Nakoniec nájdite múdre rady u zrelých kresťanov, ktorí sú zosobášený už mnoho rokov a celý ten čas kráčajú s Bohom. Hľadajte radu u svojho pastora, starších alebo iných zrelých cirkevných vedúcich. Ich dlhoročné skúsenosti im umožňujú hovoriť z múdrosti a poznania Boha v ich živote.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Môžete mi dať nejakú kresťanskú radu o vzťahoch?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries