settings icon
share icon
Otázka

Má sa kresťan radiť s horoskopmi?

Odpoveď


Účelom horoskopu je nahliadnuť do charakteru človeka a predpovedať budúcnosť. Základným presvedčením astrológie je, že planéty a hviezdy majú vplyv na náš život. Osoby so špeciálnymi znalosťami - astrológovia - môžu predpovedať udalosti v živote človeka. Je znepokojujúce, že väčšina veľkých novín má rubriku horoskopov, a ešte znepokojujúcejšie je, že mnohí kresťania čítajú svoje horoskopy.

Biblia výslovne zakazuje veštenie, čarodejníctvo a skryté umenia (5. Mojžišova 18:10-14). Boží ľud má počúvať iba Boha (5. Mojžisova 18:15). Akýkoľvek iný zdroj vedenia, informácií alebo zjavenia treba jednoznačne odmietnuť. (Pozri tiež Skutky 16:16-18.) Biblia poukazuje na Ježiša Krista ako na jediné správne zameranie viery (Skutky 4:12; Hebrejom 12:2). Dôverujeme jedine Bohu a vieme, že on bude riadiť naše cesty (Príslovia 3:5-6). Viera v čokoľvek okrem Boha je nesprávna.

Astrológia teda odporuje biblickému učeniu prinajmenšom v dvoch smeroch: obhajuje vieru v niečo iné ako v Boha a je formou veštenia. Prostredníctvom horoskopov nemôžeme určiť Božiu vôľu pre náš život. Ako kresťania máme čítať Bibliu a modliť sa k Bohu, aby sme získali múdrosť a vedenie. Konzultácie s horoskopom sú porušením Božieho spôsobu komunikácie s jeho deťmi. Sme presvedčení, že kresťania by mali horoskopy odmietnuť.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Má sa kresťan radiť s horoskopmi?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries