settings icon
share icon
Otázka

Čo je droga Ježiš (dimetyltriptamín)?

Odpoveď


Dimetyltryptamín, známy aj ako DMT, je prirodzene sa vyskytujúca psychedelická zlúčenina. Podobne ako iné psychedelické drogy, aj dimetyltriptamín po požití vyvoláva „tripy" alebo halucinácie. Jedinečnosť dimetyltryptamínu spočíva v tom, že halucinácie, ktoré vyvoláva, sú pozoruhodne konzistentné. Ľudia, ktorí užívajú dimetyltriptamín ako psychedelickú drogu, neustále uvádzajú jasné, detailné vízie stretnutí s podivnými bytosťami v inej dimenzii. V závislosti od svetonázoru osoby sú tieto bytosti identifikované buď ako mimozemšťania, alebo anjeli/démoni. Takéto vízie sa vyskytujú aj pri iných psychedelických drogách, ale ani zďaleka nie s takou dôslednosťou ako pri dimetyltriptamíne.

Prečo sa dimetyltryptamín označuje ako „Ježišova droga" alebo „Božia droga"? Prinajmenšom z dvoch dôvodov: (1) niektorí ľudia, ktorí užili dimetyltryptamín, veria, že sa počas halucinogénnej vízie stretli s Bohom a/alebo Ježišom, a (2) po prežití vízie vyvolanej DMT niektorí ľudia radikálne zmenili svoj život. Zdá sa, že niektorí sa dokonca stali oddanými kresťanmi, ktorí „trip" s dimetyltriptamínom pripisujú tomu, že im otvoril oči pre duchovnú realitu. Je teda na tomto fenoméne „Ježišovej drogy" niečo pravdy?

Fyzické a duchovné aspekty človeka sú úzko prepojené. Duchovný aspekt ovplyvňuje fyzický a naopak. Je možné, že psychedelická droga, ako je dimetyltryptamín, by mohla človeku dočasne poskytnúť väčší prístup k duchovnému svetu. Dôrazné Božie varovania pred čarodejníctvom (pharmakeia), médiami, čarodejníctvom atď. jasne ukazujú, že takéto činnosti majú skutočne duchovné dôsledky (3. Mojžišova 19:31; Galaťanom 5:20; Zjavenie 9:21). Kontakt s duchovným svetom prostredníctvom psychedelických drog a/alebo čarodejníctva sa zdá byť možný, preto ho Boh prísne zakazuje.

A čo „pozitívne" účinky niektorých skúseností s dimetyltriptamínom? Je zvláštne, že účasť na niečom, čo Boh zakazuje, by mohla viesť k tomu, že človek príde k Bohu prostredníctvom viery v Ježiša. Ak sa to stalo, tak len preto, že Boh zasiahol a zrušil účinky drogy. Ale určite by to bol prípad, keď účel neospravedlňuje prostriedky.

Áno, mali by sme si uvedomovať duchovnú realitu, ktorá nás obklopuje. Avšak používanie „Ježišovej drogy" alebo akejkoľvek inej drogy nie je správnou metódou duchovného rastu a uvedomovania si. Psychedelický „trip" nie je cestou k Bohu. Ježiš je cesta, pravda a život (Ján 14:6) a Božie slovo je svetlo pre našu cestu (Žalm 119:105).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo je droga Ježiš (dimetyltriptamín)?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries