settings icon
share icon
Otázka

Aká je úloha Izraela v posledných časoch?

Odpoveď


Zakaždým, keď v Izraeli alebo v jeho okolí dôjde ku konfliktu, mnohí to považujú za znamenie rýchlo sa blížiaceho konca. Problém je v tom, že nás konflikt v Izraeli môže nakoniec unaviť natoľko, že nerozoznáme, kedy nastanú skutočné, prorocky významné udalosti. Konflikt v Izraeli nie je nevyhnutne znakom konca časov.

Konflikt v Izraeli bol realitou vždy, keď Izrael existoval ako národ. Či už to boli Egypťania, Amalechiti, Madiánci, Moábci, Ammónci, Amorejci, Filištínci, Asýrčania, Babylončania, Peržania alebo Rimania, izraelský národ bol vždy prenasledovaný svojimi susedmi. Prečo to tak bolo? Podľa Biblie je to preto, že Boh má s izraelským národom špeciálny plán a Satan chce tento plán prekaziť. Satansky ovplyvnená nenávisť k Izraelu – a najmä k Bohu Izraela – je dôvodom, prečo susedia Izraela vždy chceli, aby bol Izrael zničený. Či je to Senacherib, kráľ Asýrie; Háman, perzský úradník; Hitler, vodca nacistického Nemecka; alebo Ahmadínedžád, prezident Iránu, pokusy úplne zničiť Izrael vždy zlyhajú. Prenasledovatelia Izraela budú prichádzať a odchádzať, ale prenasledovanie bude trvať až do druhého príchodu Krista. Výsledkom je, že konflikt v Izraeli nie je spoľahlivým indikátorom skorého príchodu posledných čias.

Biblia však hovorí, že počas posledných čias bude v Izraeli hrozný konflikt. Preto je toto obdobie známe ako Súženie, Veľké súženie a „čas Jakobovho súženia“ (Jeremiáš 30:7). Toto hovorí Biblia o Izraeli v posledných časoch:

Dôjde k hromadnému návratu Židov do izraelskej krajiny (Deuteronómium 30:3; Izaiáš 43:6; Ezechiel 34:11-13; 36:24; 37:1-14).

Antikrist uzavrie s Izraelom 7-ročnú zmluvu „pokoja“ (Izaiáš 28:18; Daniel 9:27).

Chrám bude znovu postavený v Jeruzaleme (Daniel 9:27; Matúš 24:15; 2. Tesaloničanom 2:3-4; Zjavenie 11:1).

Antikrist poruší svoju zmluvu s Izraelom a výsledkom bude celosvetové prenasledovanie Izraela (Daniel 9:27; 12:1, 11; Zachariáš 11:16; Matúš 24:15, 21; Zjavenie 12:13). Izrael bude napadnutý (Ezechiel, kapitoly 38-39).

Izrael konečne uzná Ježiša ako svojho Mesiáša (Zachariáš 12:10). Izrael bude znovuzrodený, obnovený a znovu zhromaždený (Jeremiáš 33:8; Ezechiel 11:17; Rimanom 11:26).

V Izraeli je dnes veľa nepokojov. Izrael je prenasledovaný, obklopený nepriateľmi – Sýria, Libanon, Jordánsko, Saudská Arábia, Irán, Hamas, Islamský džihád, Hizballáh atď. Ale táto nenávisť a prenasledovanie Izraela je len náznak toho, čo sa stane na konci časov (Matúš 24 :15-21). Najnovšie kolo prenasledovania sa začalo, keď bol Izrael obnovený ako národ v roku 1948. Mnohí odborníci na biblické proroctvá verili, že šesťdňová arabsko-izraelská vojna v roku 1967 bola „začiatkom konca“. Mohlo by to, čo sa dnes deje v Izraeli, naznačovať, že koniec je blízko? Áno. Znamená to nevyhnutne, že koniec je blízko? Nie. Sám Ježiš to povedal najlepšie: "Dajte si pozor, aby vás nikto nezviedol. Lebo mnohí prídu v mojom mene a povedia: Ja som Kristus. A mnohých zvedú. Budete počuť vojnový ryk a chýry o bojoch. Hľaďte, aby ste sa nepreľakli. Lebo to musí byť, ale ešte nie je koniec.“ (Matúš 24:4-6).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Aká je úloha Izraela v posledných časoch?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries