settings icon
share icon
Otázka

Prečo ľudia v Genesis žili tak dlho?

Odpoveď


Je to tak trochu tajomstvom, prečo ľudia v úvodných kapitolách Genisis žili tak dlho. Je mnoho teórii, ktoré boli navrhnuté biblickými vedcami. Rodokmeň v Genesis 5 zaznamenáva líniu bohabojných Adamových potomkov – líniu, ktorá mala eventuálne priniesť Mesiáša. Je možné, že Boh požehnal túto líniu s obzvlášť dlhým životom, ako výsledok ich bohabojnosti a poslušnosti. Aj keď toto môže byť možné vysvetlenie, Biblia nikde špecificky neobmedzuje dĺžku života jednotlivcoch o ktorých sa hovorí v Genesis 5. A okrem Enocha, Genesis 5 nehodnotí žiadneho človeka, ako obzvlášť bohabojného. Je pravdepodobné, že každý v tej dobe žil niekoľko stoviek rokov. K tomu mohlo prispieť niekoľko faktorov.

Genesis 1:6-7 hovorí o vodách nad oblohou a vodách pod oblohou, ktorá obklopovala zem. Takýto „vodný obal“ by vytvoril skleníkový efekt a by zadržal veľa žiarenia, ktoré dnes dopadá na zem. To by vytvorilo ideálne životné podmienky. Genesis 7:11 naznačuje, že v čase potopy boli vody prahlbiny vyliate na zem a tým ukončili ideálne životné podmienky. Porovnajte dĺžku života pred potopou (Genesis 5:1-32) s dĺžkou života po potope (Genesis 11:10-32). Okamžite po potope roky začali dramaticky klesať.

Iná úvaha hovorí to, že v prvých generáciách po stvorení si ľudský genetický kód vyvinul niekoľko chýb. Adam a Eva boli stvorení ako dokonalí. Určite preto boli vysoko odolní voči nákazám a chorobám. Ich potomkovia tieto výhody zdedili, avšak v menšom množstve. Časom, ako výsledok hriechu, sa ľudský genetický kód stal stále viac a viac poškodeným a ľudia boli stále citlivejší a citlivejší na smrť a chorobu. To by sa potom ukázalo na drasticky zníženej dĺžky života.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Prečo ľudia v Genesis žili tak dlho?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries