settings icon
share icon
Otázka

Prečo Boh stvoril taký rozsiahly vesmír a iné planéty, ak je život len na Zemi?

Odpoveď


Otázka, či Boh stvoril život na iných planétach, je určite fascinujúca. Žalm 19:2 hovorí, že „Nebesia rozprávajú o Božej sláve, obloha hlása dielo jeho rúk.“ Všetko, čo Boh stvoril, či už ste to vy alebo ja, alebo divoká príroda, alebo anjeli, alebo hviezdy a planéty, bolo stvorené na jeho slávu. Keď vidíme úchvatný pohľad na Mliečnu dráhu alebo sa pozeráme na Saturn cez teleskop, žasneme nad Božími zázrakmi!

Dávid v Žalme 8:4 napísal: „Nebesia rozprávajú o Božej sláve, obloha hlása dielo jeho rúk.“ Keď vidíme obrovské množstvo hviezd a potom čítame, že vedci objavili tisíce a tisíce galaxií, z ktorých každá obsahuje milióny hviezd, mali by sme stáť v úctivej bázni pred Bohom, ktorý je taký obrovský, že to všetko stvoril a nazýva to dielom svojich prstov! Okrem toho Žalm 147:4 hovorí, že „On určil počet hviezd a všetky volá po mene.“ Je nemožné, aby ľudia vedeli, koľko je hviezd; Boh nielenže vie, koľko je hviezd, ale pozná aj „meno“ každej hviezdy! „Veď moja ruka založila zem a moja pravica roztiahla nebesia. Ja som na ne zavolal a povstali spolu“ (Izaiáš 48:13).

Vesmír a planéty boli stvorené na Božiu slávu. Vieme, že existujú hviezdy a planéty mimo našej slnečnej sústavy, a aj tie boli stvorené na Božiu slávu. Neustále sa rozpínajúci vesmír je ďalšia domnienka, ktorú ešte treba dokázať. Najbližšia hviezda vzdialenejšia od Slnka je viac ako 4 svetelné roky, a to nie je ani merateľný zlomok veľkosti známeho vesmíru, či sa rozpína alebo nie.

Pokiaľ ide o to, či na iných planétach existuje život, to jednoducho nevieme. Doteraz sa nenašli žiadne dôkazy o živote na iných planétach našej slnečnej sústavy. Vzhľadom na blízkosť posledných čias je nepravdepodobné, že by človek pred Pánovým návratom pokročil tak ďaleko, aby navštívil iné galaxie. Nech už život existuje alebo neexistuje kdekoľvek, Boh je stále Stvoriteľom a Správcom všetkých vecí a všetky veci boli stvorené na Jeho slávu.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Prečo Boh stvoril taký rozsiahly vesmír a iné planéty, ak je život len na Zemi?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries