settings icon
share icon
Otázka

Odpúšťa Boh veľké hriechy? Odpustí Boh vrahovi?

Odpoveď


Mnoho ľudí robí chybu, keď veria, že Boh odpúšťa „malé“ hriechy, ako je klamstvo, hnev a nečisté myšlienky, ale neodpúšťa „veľké“ hriechy, ako je vražda a cudzoložstvo. To nie je pravda. Neexistuje hriech tak veľký, aby ho Boh nemohol odpustiť. Keď Ježiš zomrel na kríži, zomrel, aby zaplatil za všetky hriechy celého sveta (1. list Jána 2:2). Keď niekto vloží svoju vieru v Ježiša Krista na spasenie, všetky jeho hriechy sú mu odpustené. To zahŕňa minulosť, prítomnosť a budúcnosť, či už veľké alebo malé hriechy. Ježiš zomrel, aby zaplatil pokutu za všetky naše hriechy, a keď budú odpustené, budú odpustené všetky (Kolosanom 1:14; Skutky 10:43).

Všetci sme zhrešili (Rímskym 3:23) a zaslúžime si večný trest (Rímskym 6:23). Ježiš zomrel za nás, aby zaplatil našu pokutu (Rimanom 5:8). Každému, kto verí v Ježiša Krista na spasenie, je odpustené, bez ohľadu na to, aké hriechy spáchal (Ján 3:16). Vrah, alebo cudzoložník pravdepodobne bude stále čeliť vážnym následkom (právnym, vzťahovým, atď.) svojich zlých činov, viac ako niekto, kto bol „len“ klamár. Ale hriechy vraha, alebo cudzoložníka sú úplne a natrvalo odpustené vo chvíli, keď vloží svoju vieru v Krista.

Rozhodujúcim faktorom tu nie je veľkosť hriechu; je to veľkosť Kristovej zmiernej obete. Ak je preliata krv bezhriešneho Baránka Božieho dostatočná na to, aby pokryla všetky hriechy všetkých miliónov ľudí, ktorí v Neho kedy uverili, potom nemôže existovať žiadne obmedzenie pre veľkosť, alebo druh hriechov. Keď povedal: „Je dokonané“, bolo za hriech udelené úplné uzmierenie a zadosťučinenie, bolo dosiahnuté úplné odpustenie, pokoj a vykúpenie zo všetkých hriechov. Spasenie bolo isté a úplné; nič k nemu nemusí, ani nemôže byť pridané. Okrem toho, Kristovo spásne dielo bolo vykonané úplne bez pomoci človeka a nemožno ho vrátiť späť.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Odpúšťa Boh veľké hriechy? Odpustí Boh vrahovi?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries