settings icon
share icon
Otázka

Existujú také veci ako sú votrelci, alebo UFO?

Odpoveď


Po prvé definujme si „votrelcov“ ako „bytosti, ktoré sú schopné robiť morálne rozhodnutia, majú rozum, emócie a vôľu“. A teraz sa pozrime na niektoré vedecké fakty:

1. Ľudia vyslali vesmírnu loď na takmer každú planétu slnečnej sústavy. Po tom, ako sme ich pozorovali sme vylúčili, že akákoľvek planéta, okrem Marsu a možno Jupiterovho mesiaca, by bola schopná podporiť život.

2. V roku 1976 U.S.A. poslali na Mars dva prieskumníky. Oba boli vybavené nástrojmi, ktoré mohli kopať do Marťanského piesku a analyzovať ho na akékoľvek známky života. Vôbec nič nenašli. Na rozdiel od toho, ak by sme kopali na tej najneúrodnejšej púšti na zemi, alebo na najzamrzlejšej pôde na Antarktíde, tak by sa tieto vzorky hemžili mikroorganizmami. V roku 1997 U.S.A. vyslali na povrch Marsu Stopára. Toto vozidlo zozbieralo oveľa viac vzoriek a urobilo oveľa viac pokusov. Tak isto nenašlo absolútne žiadne stopy života. Od vtedy bolo uskutočnených niekoľko ďalších misii, no výsledok bol vždy rovnaký.

3. Astronómovia neustále nachádzajú nové planéty vo vzdialených slnečných sústavách. Niektorí hovoria, že existencia toľkých planét dokazuje, že ešte niekde vo vesmíre musí byť život. Pravdou je, že o žiadnej z nich nebolo dokázané, že by sa čo i len približovala ku planéte, ktorá by bola schopná podporiť život. Neuveriteľná vzdialenosť medzi Zemou a týmito planétami nám znemožňuje robiť akékoľvek závery ohľadom ich schopnosti podporiť život. Evolucionisti vedia, že Zem je jedinou planétou v Slnečnej sústave, ktorá umožňuje život a preto sa snažia dokázať, že život existuje aj na inej planéte v inej slnečnej sústave, aby tak podporili svoje tvrdenie toho, že život sa musel vyvinúť. Existuje mnoho planét, no o žiadnej z nich nevieme dostatočne veľa na to, aby sme dokázali s určitosťou povedať, či sú schopné podporiť život.

Tak a čo hovorí Biblia? Zem a ľudia sú jedinečným v Božom stvorení. Genesis 1 tvrdí, že Boh stvoril zem ešte predtým, ako stvoril slnko, mesiac, alebo hviezdy. Skutky 17:24,26 vravia, že „Boh, ktorý stvoril vesmír a všetko, čo je v ňom, pretože je Pánom neba a zeme, nebýva v chrámoch rukami vybudovaných...On urobil z jednej krvi všetky pokolenia ľudské, aby obývali celý povrch zeme; stanovil určité časy a hranice ich prebývania.“

Pôvodne boli ľudia bez hriechu a všetko na svete bolo „veľmi dobré“ (Genesis 1:31). Výsledkom toho, že prvý človek zhrešil (Genesis 3) boli všetky možné problémy, vrátane choroby a smrti. Aj keď zvieratá nemajú pred Bohom žiadny osobný hriech (nie sú to morálne bytosti), stále trpia a umierajú (Rímskym 8:19-22). Ježiš Kristus zomrel, aby tak odstránil trest, ktorý si zaslúžime za náš hriech. Keď sa vráti, tak odstráni kliatbu, ktorá je tu už od Adama (Zjavenie 21-22). Všimnite si, že Rímskym 8:19-22 tvrdí, že celé stvorenie na tento čas dychtivo čaká. Tak isto je dôležité poznamenať, že Kristus prišiel na to, aby zomrel za ľudí a že zomrel iba raz (Židom 7:27; 9:26-28; 10:10).

Ak teraz trpí celé stvorenie kvôli tejto kliatbe, tak potom akýkoľvek život mimo zeme by trpel tiež. Ak, čisto iba kvôli príkladu, existujú morálne bytosti na iných planétach, tak potom tak isto trpia; a ak netrpia teraz, tak potom jedného dňa budú určite trpieť, keď sa všetko veľkým rachotom pominie a živly sa rozplynú v ohni (2 Peter 3:10). Ak nikdy nezhrešili, tak potom by bol Boh nespravodlivý, ak by ich potrestal. Ale ak zhrešili a Kristus mohol zomrieť iba raz (čo sa stalo na zemi), tak potom sú ponechaní vo svojom hriechu, čo je tiež v protiklade s Božím charakterom (2 Peter 3:9). A tak nám to necháva nevyriešiteľný paradox – pokiaľ samozrejme neexistujú žiadne morálne bytosti okrem tých, čo sú na zemi.

Čo o nemorálnych a nerozumných formách života na iných planétach? Mohli by riasy, alebo dokonca aj psy a mačky existovať na inej neznámej planéte? Podľa všetkého áno a vôbec by to nijako neuškodilo biblickému textu. No určite by to spôsobilo problémy, keď by sme sa pokúšali odpovedať na otázku ako „Keďže celé stvorenie trpí, aký mohol mať Boh dôvod na to, aby stvoril nemorálne a nerozumné stvorenia, aby trpeli na vzdialených planétach?“

A tak nakoniec, Biblia nám nedáva žiadny dôvod na to, aby sme verili tomu, že sa ešte niekde vo vesmíre nachádza život. V skutočnosti nám Biblia dáva niekoľko dôvodov na to, prečo tam život nemôže byť. Áno, deje sa mnoho divných a nevysvetliteľných vecí. No to nie je dôvodom, aby sme to pripisovali votrelcom alebo UFO. Ak je nejaká príčina týchto udalostí, tak je to pravdepodobne duchovná príčina a špecificky démonická vo svojom pôvode.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Existujú také veci ako sú votrelci, alebo UFO?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries