settings icon
share icon
Otázka

Čo hovorí Biblia o ustarostenosti?

Odpoveď


Biblia jasne učí, že kresťan nemá byť ustarostený. Filipanom 4:6 hovorí: „O nič nebuďte ustarostení, ale vo všetkom s vďakou predkladajte Bohu svoje žiadosti vo všetkých svojich modlitbách a prosbách.“ V tomto odseku hovorí, že by sme mali predkladať naše potreby a ťažkosti Bohu na modlitbách a nie byť ustarostený o ne. Ježiš nás učí, aby sme sa netrápili o fyzické potreby ako je jedlo a a pitie. On nás usvedčuje, že sa náš nebeský Otec postará o naše potreby (Matúš 6:25-34). Takže nepotrebujeme byť ustarostení.

Keďže trápenie nemá byť súčasťou života kresťana, ako ho prekonáme? V 1. Petrovej 5:7 hovorí: „Na Neho uvaľte všetky svoje starosti, lebo On sa o vás stará.“ Boh nechce, aby sme chodili s bremenom problémov a ťažkostí. V tomto verši Boh hovorí, aby sme všetky starosti dali Jemu. Prečo Boh chce prevziať naše problémy? Biblia hovorí, že preto, lebo sa stará o nás a o všetko, čo sa deje v našich životoch. Ani jedna vec nie je príliš veľká alebo malá pre Boha. Keď Mu dáme všetky svoje problémy, zasľúbil, že nám dá pokoj od tých problémov (Filipanom 4:7).

Samozrejme, pre tých, ktorí nepoznajú Boha, ustarostnenie a úzkosť sú súčasťou života. Ale tí, ktorí odovzdali svoje životy Ježišovi, majú usvedčenie a zasľúbenie: „Poďte ku mne všetci, ktorí sa namáhate a ste preťažení; ja vám dám odpočinutie! Vezmite na seba moje jarmo a učte sa odo mňa, lebo som krotký a pokorný v srdci, a nájdete si odpočinutie duše; lebo moje jarmo je lahodné a moje bremeno ľahké!“ (Matúš 11:28-30).

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo hovorí Biblia o ustarostenosti?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries