settings icon
share icon
Otázka

Čo hovorí Biblia o nekromantii?

Odpoveď


Nekromantia je definovaná ako vyvolávanie duchov mŕtvych na účely magického odhalenia budúcnosti alebo ovplyvňovania priebehu udalostí. V Biblii sa nekromantia nazýva aj „veštenie“, „čarodejníctvo“ a „špiritizmus“ a je mnohokrát zakázaná (3. Mojžišova 19:26; 5. Mojžišova 18:10; Galaťanom 5:19-20; Skutky 19:19) ako ohavnosť voči Bohu. Je to niečo, proti čomu Pán veľmi dôrazne vystupuje a čomu sa treba vyhýbať rovnako ako každému zlu. Dôvod je dvojaký.

Po prvé, nekromantia bude zahŕňať démonov a otvára toho, kto ju praktizuje, démonickým útokom. Satan a jeho démoni sa nás snažia zničiť, nie odovzdať nám pravdu alebo múdrosť. Je nám povedané, že náš „ protivník, diabol, obchádza ako revúci lev a hľadá, koho by zhltol“ (1. Petrov 5:8). Po druhé, nekromantia sa pri získavaní informácií nespolieha na Pána, na Pána, ktorý sľubuje, že dá múdrosť zadarmo všetkým, ktorí o ňu prosia (Jakubov 1:5). To je obzvlášť výrečné, pretože Pán nás chce vždy viesť k pravde a životu, ale démoni nás chcú vždy viesť k lži a vážnym škodám.

Predstava, že duchov mŕtvych ľudí možno kontaktovať, aby získali informácie, je falošná. Tí, ktorí sa pokúšajú o takýto kontakt, nevyhnutne kontaktujú démonických duchov, nie duchov mŕtvych blízkych. Tí, ktorí zomrú, idú okamžite do neba alebo do pekla - do neba, ak verili v Ježiša ako Spasiteľa, a do pekla, ak neverili. Medzi mŕtvymi a živými neexistuje žiadny kontakt. Preto je vyhľadávanie mŕtvych zbytočné a veľmi nebezpečné.EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Čo hovorí Biblia o nekromantii?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries