settings icon
share icon
Otázka

Hank Hanegraaff?

Odpoveď


Vzhľadom na povahu našej služby (poskytovanie biblických odpovedí) sa nás často pýtajú, či sme spojení s vysielaním „Bible Answer Man", ktoré moderuje Hank Hanegraaff z Kresťanského výskumného inštitútu (CRI). Odpoveď na túto otázku znie: nie, v žiadnom prípade nie sme prepojení s vysielaním „Bible Answer Man", s Hankom Hanegraaffom alebo s CRI. Oficiálna webová stránka Hanka Hanegraaffa, CRI a vysielania „Bible Answer Man" je http://www.equip.org.

Celkovo považujeme Kresťanský výskumný inštitút za vynikajúcu organizáciu, ktorá poskytuje veľmi potrebnú službu Kristovmu telu. Hoci s Hankom Hanegraaffom a CRI nesúhlasíme v každej otázke, oveľa častejšie s nimi súhlasíme, ako nesúhlasíme. Materiály CRI zamerané na boj proti kultom a apologetiku považujeme za nesmierne cenné. Časté informovanie o falošných doktrínach a zneužívaní hnutia Viera v Slovo / Prosperita zo strany „Človeka, ktorý odpovedá na Bibliu" je veľmi potrebné.

Jednou z významných oblastí, v ktorej sa rozchádzame s Hankom, ktorý odpovedá na Bibliu, je výklad biblických proroctiev o konci sveta. Hank Hanegraaff zastáva názor trochu podobný „čiastočnému preterizmu", hoci Hanegraaff na opis svojho názoru používa výraz „exegetická eschatológia". Na stránke GotQuestions.org sa uvádza predmileniálny a dispenzačný výklad posledných čias.

Celkovo sa oplatí vypočuť si reláciu „Bible Answer Man" a odporúčame vám prečítať si knihy Hanka Hanegraaffa. Ako u každého biblického učiteľa, vrátane autorov tu na GotQuestions.org, vždy porovnávajte to, čo učí, s Písmom. Dovoľte učiteľom, ako je „Bible Answer Man", aby vám poskytovali usmernenia a informácie, ale vždy sa vracajte k Božiemu slovu ako k najvyššej autorite.

Aktualizácia: Hank Hanegraaff 9. apríla 2017 oznámil svoju konverziu k východnému pravosláviu, konkrétne ku gréckej pravoslávnej cirkvi. Hoci nepochybujeme o pravosti jeho viery, dôrazne nesúhlasíme s Hanegraaffovými tvrdeniami, že evanjelická a pravoslávna verzia kresťanstva sú kompatibilné a rozdiely sú minimálne.

EnglishNávrat na slovenskú Domovská stránka

Hank Hanegraaff?
Zdieľaj túto stránku: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries