settings icon
share icon
Klausimas

Kaip yra sukuriamos žmogaus sielos?

Atsakymas


Yra du bibliniai galimi požiūriai apie žmogaus sielos sukūrimą. Traducianizmas- tai teorija, kad siela yra pradedama fizinių tėvų kartu su kūno pradėjimu. Traduzianizmą remia: (A) Pradžios 2:7 Dievas įkvėpė gyvybę į Adomą, tuo padarydamas Adomą „gyva siela“. Šventajame Rašte daugiau niekur neparašyta, kad Dievas dar kartą atliktų šį veiksmą. (B) Adomas turėjo sūnų pagal savo panašumą (Pradžios 5:3). Atrodo, kad Adomo palikuonys yra “gyvos sielos” be Dievo įkvėpimo. (C) Atrodo, kad Pradžios 2:2-3 reiškia, kad Dievas užbaigė savo Kūrėjo darbą. (D) Adomo nuodėmė paveikia visus žmones-fiziškai ir dvasiškai- taigi atrodo logiška, kad kūnas ir siela ateina iš tėvų. Traducianizmo silpnoji pusė yra neaiškumas, kaip nemateriali siela gali būti pagaminama visiškai fizinio proceso metu. Traducianizmas yra teisinga teorija tik tuo atveju, jeigu kūnas ir siela yra neatsiejami.

Kreacionizmas- tai požiūris, jog Dievas sukuria naują sielą, kai žmogus yra pradedamas. Daugelis akstyvųjų bažnyčios tėvų buvo kreacionizmo šalininkai, ir ši teorija taip pat yra paremta Šventuoju Raštu. Visų pirma, Šventasis Raštas atskiria sielos atsiradimą nuo kūno atsiradimo (Ekleziasto 12:7; Izaijo 42:5; Zacharijo 12:1; Hebrajams 12:9). Antra, jeigu Dievas sukuria kiekvieną sielą tuo metu, kai jos reikia, tvirtai išlaikomas skirtumas tarp kūno ir sielos. Kreacionizmo silpnoji pusė yra tai, jog pagal šią teoriją Dievas nuolatos kuria naujas sielas, nors Pradžios 2:2-3 parašyta, kad Dievas nustojo kurti. Be to, visa žmogaus egzistencija- kūnas, siela ir dvasia- yra paveikta nuodėmės, taigi kai Dievas sukuria naują sielą kiekvienam žmogui, kaip ta siela tampa nuodėminga?

Trečias požiūris, kuriam trūksta biblinių įrodymų, yra teorija, kad Dievas tuo pačiu metu sukūrė visas sielas ir „prideda“ žmogui sielą tą akimirką, kai jis yra pradedamas gimdoje. Pagal šį požiūrį, danguje yra „sielų sandėlys“, kur Dievas laiko visas sielas, kurios laukia kūno, prie kurio bus prijungtos. Šis požiūris nėra paremtas Biblija ir dauguma, kurie laikosi šio požiūrio, yra „naujojo amžiaus“ pasekėjai arba tiki reinkarnacija.

Traducianizmas ir kreacionizmas sutinka, kad siela neegzistavo prieš apvaisinimą/pastojimą. Atrodo, kad tai yra aiškus Biblijos mokymas. Kaip ten bebūtų, ar Dievas sukuria naują žmogaus sielą apvaisinimo metu, ar Dievas taip sukūrė žmogaus dauginimosi procesą, kad jo metu sukuriama siela, Dievas vis tiek yra atsakingas už kiekvienos žmogaus sielos sukūrimą.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kaip yra sukuriamos žmogaus sielos?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries