settings icon
share icon
Klausimas

Iš kur man žinoti, ar aš įsimylėjau?

Atsakymas


Meilė yra labai galinga emocija. Ji motyvuoja daugybę dalykų mūsų gyvenimuose. Remdamiesi šia emocija, mes padarome daug svarbių sprendimų. Mes netgi susituokiame, nes mes jaučiame, kad mes „įsimylėjome“. Tai gali būti viena iš priežasčių, kodėl pusė visų pirmų santuokų pasibaigia skyrybomis.

Biblija moko, jog meilė nėra emocija, kuri gali tai atsirasti, tai dingti, bet tai yra sprendimas. Mums reikia mylėti ne tik tuos, kurie mus myli, bet netgi tuos, kurie mūsų nekenčia; ta pačia meile, kuria Kristus myli tuos, kurie nėra lengvai mylimi (Luko 6:35). “Meilė kantri ir maloni, meilė nepavydi; meilė nesigiria ir neišpuiksta. Ji nesielgia nepadoriai, neieško savo naudos, nepasiduoda piktumui, nemąsto piktai, nesidžiaugia neteisybe, džiaugiasi tiesa; visa pakenčia, visa tiki, viskuo viliasi ir visa ištveria“ (1 Korintiečiams 13:4-7).

Labai lengva kažką įsimylėti, bet reikia užduoti kelis klausimus prieš nusprendžiant, ar tai, ką tu jauti, yra tikra meilė. Visų pirma, ar tas žmogus yra krikščionis, ar jis atidavė savo gyvenimą Kristui? Ar jis/ ji tiki, kad tik nuo Kristaus priklauso jo/jos išgelbėjimas? Taip pat, jeigu tu planuoji atiduoti savo širdį ir emocijas vienam žmogui, tu turi paklausti savęs, ar tu esi pasiruošęs laikyti tą žmogų aukščiau visų kitų žmonių ir leisti tik Dievui būti svarbesniam už jūsų santykius. Biblijoje rašoma, kad kai du žmonės susituokia, jie tampa vienas kūnas (Pradžios 2:24; Mato 19:5).

Dar vienas dalykas, padėsiantis nuspręsti, yra atsakymas į klausimą: “Ar tas žmogus bus geras draugas/pora tau?” Ar jis/ji leidžia Dievui būti svarbiausiam jo/jos gyvenime? Ar jis/ji yra pasiruošęs(-us) investuoti laiką ir energiją statant santykius, kurie ves į santuoką visam gyvenimui?

Nėra būdo, kuris mums padėtų nustatyti, ar mes tikrai įsimylėjome, tačiau labai svarbu suprasti, ar mes elgiamės/priimam sprendimus vadovaujantis savo jausmais, ar mes vykdome Dievo valią mūsų gyvenimams. Tikra meilė yra sprendimas, o ne emocija. Biblinė meilė- tai mylėti kitą žmogų visa laiką, o ne tada, kai tu tik jautiesi “įsimylėjęs”.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Iš kur man žinoti, ar aš įsimylėjau?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries