settings icon
share icon
Klausimas

Kokie yra paskutinių laikų ženklai?

Atsakymas


Mato 24:5-8 pateikiama svarbi informacija, kuri mums padeda geriau suprasti paskutinius laikus: „Daug kas ateis mano vardu ir sakys: ‘Aš esu Kristus!’, ir daugelį suklaidins. Girdėsite apie karus ir karų gandus. Žiūrėkite, kad neišsigąstumėte, nes visa tai turi įvykti. Bet tai dar ne galas. Tauta sukils prieš tautą ir karalystė prieš karalystę. Įvairiose vietose bus badmečių, marų ir žemės drebėjimų. Tačiau visa tai- gimdymo skausmų pradžia.“ Padidėjęs skaičius netikrų mesijų, karų, badų, marų ir stichinių nelaimių yra paskutinių laikų ženklai. Šioje ištraukoje mus perspėja: „žiūrėkite, kad neišsigąstumėte“, nes tai yra tik gimdymo skausmų pradžia- pabaiga dar ateis.

Kai kurie intepretatoriai kiekvieną žemės drebėjimą, politinį neramumą ir kiekvieną ataką prieš Izraelį laiko paskutinių laikų ženklu ir teigia, jog paskutiniai laikai staigiai artėja. Nors tie įvykiai gali būti ženklai, nurodantys, jog paskutinės dienos artėja, tai nebūtinai reiškia, jog paskutiniai laikai jau prasidėjo. Apaštalas Paulius perspėjo, jog paskutinėmis dienomis padaugės neteisingo mokymo: “Dvasia aiškiai sako, kad paskutiniais laikais, kai kurie atsitrauks nuo tikėjimo, pasidavę kalidinančioms dvasioms ir demonų mokymams (1 Timotiejui 4:1). Paskutiniai laikai taip pat vadinami “sunkiais laikais”, nes žmogaus charakteris bus akivaizdžiai blogesnis ir žmonės priešinsis tiesai (2 Timotiejui 3:1-9; taip pat žr. 2 Tesalonikiečiams 2:3).

Kiti galimi ženklai yra žydų šventyklos atsatymas, padidėjas priešiškumas prieš Izraelį ir ėjimas link vienos pasaulinės valdžios. Pats ryškiausias paskutinių laikų ženklas yra Izraelio tauta. 1948 metais, pirmą kartą nuo 70 metų, Izraelis buvo pripažintas nepriklausoma valstybe. Dievas prižadėjo Abraomui , kad jo palikuonys turės „Kanaano žemę amžinai nuosavybei“ (Pradžios 17:8), Ezechielis pranašavo fizinį ir dvasinį Izraelio atgaivinimą (Ezechielio 37 skyrius). Tai, kad Izraelis tapo tauta ir yra savo žemėje, yra labais svarbu paskutinių laikų pranašystėje, nes Izraelis užima labai svarbią vietą eschatologijoje (Danieliaus 10:14; 11:41; Apreiškimo 11:8).

Žinodami šiuos ženklus, mes galime būti išmintingi ir supratingi laukdami paskutinių laikų. Mes neturėtume interpretuoti šių atskirų įvykių kaip aiškių ženklų, nurodančių į greitai ateinančius paskutinius laikus. Dievas mums davė pakankamai informacijos tam, kad mes būtume pasiruošę.

EnglishGrįžti į svetainę lietuvių kalba

Kokie yra paskutinių laikų ženklai?
Bendrinkite šį puslapį: Facebook icon Twitter icon Pinterest icon Email icon
© Copyright Got Questions Ministries